Błaszczak na szkoleniu polskich żołnierzy na Abramsach: To najnowocześniejsze czołgi na świecie

"Czołgi Abrams są najnowocześniejszymi na świecie" - mówił wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podczas szkoleń polskich żołnierzy. "Zależy nam też na budowaniu interoperacyjności z wojskiem Stanów Zjednoczonych" - podkreślił. Na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbywa się dziś szkolenie polskich żołnierzy na czołgach Abrams, które obserwował szef resortu obrony.

Mariusz Błaszczak
Twitter.com/Ministerstwo Obrony Narodowej

Podczas swojego wystąpienia szef MON podkreślał, że rozpoczynający się kurs daje możliwość szybkiego przygotowania w krótkim czasie polskich żołnierzy i polskich techników do obsługi czołgów Abrams. "Naszym celem jest to, żeby czołgi, kiedy trafią już na wyposażenie Wojska Polskiego, mogły być obsługiwane przez przeszkolonych żołnierzy i tak się stanie" - zapewnił.

Naszym zadaniem jest zwiększenie sił obronnych Rzeczypospolitej Polskiej. Właśnie temu służy wyposażenie Wojska Polskiego w najnowocześniejsze czołgi, bo czołgi Abrams są najnowocześniejszymi czołgami na świecie

- mówił Błaszczak.

Zależy nam też na budowaniu interoperacyjności z wojskiem Stanów Zjednoczonych

 - podkreślił.

W kwietniu MON podpisało kontrakt na 250 czołgów M1A2 Abrams SEPv3, dostawy przewidziano na lata 2025-26. W tym roku polskie wojsko ma otrzymać 28 czołgów starszego wariantu SEPv2 w celach szkoleniowych.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#bezpieczeństwo #USA #obronność #Mariusz Błaszczak #Abramsy #czołgi

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo