Samolot z rannymi w wypadku w Chorwacji - wylądował na Okęciu

Wojskowy samolot z 10 osobami poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji wylądował w Warszawie na Okęciu. Ministerstwo Zdrowia podało, że maszyna najpierw wyląduje w stolicy, a następnie wyleci do Poznania.

screen TVP Info

Podczas briefingu prasowego, Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministra zdrowia, powiedział, że 4 pacjentów zostało przetransportowanych w dalszą drogę do Poznania, a sześciu - "wysiadło" na Okęciu.

- Każda z tych osób oddzielnym transportem medycznym jest transportowana do szpitala, chodzi o różne placówki na terenie województwa mazowieckiego. Pacjenci są w stanie stabilnym, dobrze znieśli podróż - stwierdził.

W środę o godz. 10 z warszawskiego lotniska na Okęciu do Zagrzebia wystartowała wojskowa Casa z personelem medycznym na pokładzie, by zabrać pacjentów.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorie.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo