Popołudnie słoneczne niemal w całym kraju

Z prognozy IMGW wynika, że środa upłynie pod znakiem pogodnej aury. Na przeważającym obszarze kraju będzie słonecznie. Najcieplej na zachodzie do 29 stopni Celsjusza. Po południu na wschodzie przelotne opady deszczu i burze.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Hans

Jak wskazał synoptyk IMGW, w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie pochmurnie i możliwe przelotne opady deszczu, a także burze.

Prognoza synoptyczna Kamila Walczaka z IMGW zakłada, że w środę temperatura maksymalna wyniesie od 22-25 stopni Celsjusza na wschodzie kraju, a na zachodzie nawet do 29 stopni Celsjusza. To właśnie w tej części Polski będzie słonecznie i bardzo ciepło.

Wiatr na ogół słaby, w czasie burz południowo-wschodni.

"W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południowym wschodzie nieco więcej chmur. Tam przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Natomiast na północy kraju możliwe krótkotrwałe mgły, które mogą ograniczać widzialność do 400-500 metrów"

- zapowiedział synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Zaznaczył, że w nocy temperatura minimalna - na przeważającym obszarze kraju - będzie się wahać od 9 stopni na północy do 15 st. C na południowym zachodzie.

Powieje słaby wiatr, na ogół z kierunków wschodnich.

 

 


Źródło: niezależna.pl, PAP

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo