Muzeum dostało niecodzienny prezent od strażaków z Elektrowni Dolna Odra

3 sierpnia br. na terenie Elektrowni Dolna Odra odbyło się oficjalne przekazanie dwóch przyczepek strażackich: oświetleniowej VEB IFA oraz transportowej VEB IFA z przeznaczeniem na eksponaty muzealne dla szczecińskiego muzeum.

Foto: mat. prasowy
Departament Komunikacji PGE GiEK

Są to dwie przyczepki strażackie wyprodukowane w Niemczech w 1977 roku. Pierwsza z przyczep służyła do oświetlenia terenu akcji podczas gaszenia pożarów.

Wyposażona jest w stacjonarnie zabudowany agregat prądotwórczy napędzany silnikiem dwusuwowym wraz z motopompą i zestawem węży. Druga z nich to przyczepa transportowa, głównie wykorzystywana była do przewożenia sprzętu niezbędnego do gaszenia pożarów. Obie sprawne i gotowe do akcji.

Przekazane dla szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji przyczepki na co dzień nie były już używane przez strażaków z Zakładowej Służby Ratowniczej, 
ale teraz będą mogły być wykorzystane jako wartościowe eksponaty muzealne – podkreśla Sylwester Chruszcz, Dyrektor Elektrowni Dolna Odra.

Przyczepki w niedługim czasie będzie można obejrzeć w Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie, które znajduje się przy ulicy Niemierzyńskiej 18A, do czego już dzisiaj zachęcamy.


 

 

 Źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo