Cóż za absurd! Poseł Nowej Lewicy chce, aby to Niemcy domagały się reparacji wojennych od Polski

To, że politycy opozycji krytykują sposób domagania się przez polski rząd reparacji wojennych od Niemiec, to jedno, ale sugerowanie, że to agresor powinien chcieć odszkodowania od ofiary, to zupełnie inna sprawa. Zdaniem posła Nowej Lewicy Macieja Kopca, zupełnie naturalna.

@KopiecMaciej

We wrześniu ma zostać opublikowana pierwsza część raportu dotyczącego reparacji od Niemiec dla Polski. Dokument ma w obszerny sposób wskazać straty jakie poniósł nasz kraj w wyniku niemieckich ataków podczas II wojny światowej. Przygotowywane sprawozdanie, pomimo tego, że nie ujrzało jeszcze światła, już jest krytykowane przez opozycję.

"Parszywy zdrajca"

Poseł Nowej Lewicy, "Ślązak. Europejczyk" - jak pisze o osobie - Maciej Kopiec posunął się nawet jeszcze dalej. Na swoim Twitterze, współprzewodniczący ugrupowania w województwie śląskim, stwierdził, że to Niemcy powinny chcieć odszkodowania od Polski.

"Mieszkańcy ziem utraconych przez Niemcy po II Wojnie Światowej powinni domagać się od państwa polskiego reparacji za zniszczony przemysł, infrastrukturę i zabytki architektury, które jako „niepolskie” od zawsze były przez Polskę traktowane jako gorsze i niewarte zainteresowania"

- napisał polityk.

Absurdalny wpis polityka szybko spotkał się z falą krytyki. Ostrych słów nie szczędził m.in. wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który posła Nowej Lewicy nazwał "parszywym zdrajcą".

Inni Internauci również wskazywali na proniemiecką postawę, sprzeczną z ideą, którą powinien kierować się poseł polskiego Sejmu. "W ramach reparacji wojennych Niemcom, Lewica odda Spółki Skarbu państwa, wyśle Polaków do zbierania szparagów, a na koniec odda Dolny Śląsk" - stwierdził jeden z użytkowników Twittera.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Maciej Kopie #Nowa Lewica #reparacje wojenne

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo