Kaleta o fałszywych zarzutach KE: Dyskredytują Polskę na arenie międzynarodowej

"Faktem jest, że Polska jest bezprawnie szykanowana, jesteśmy pozbawieni należnych nam funduszy, ale co gorsze - Komisja Europejska fałszywymi zarzutami wobec Polski dyskredytuje nasz kraj na arenie międzynarodowej" - mówił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta o sporze z UE ws. KPO.

Sebastian Kaleta
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wiceminister Kaleta, który był we wtorek gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia, podkreślał, że "Solidarna Polska, Ministerstwo Sprawiedliwości od długiego czasu, co nie jest tajemnicą, przekonuje do zmiany strategii wobec Unii Europejskiej tak, żeby przestać się łudzić, że po drugiej stronie siedzi partner, który szanuje zasady".

Na uwagę, że Solidarnej Polsce udało się przekonać Prawo i Sprawiedliwość, bo zmieniła się narracja PiS w tej kwestii, odparł: "Niezwykle się cieszymy, że dzisiaj te stanowiska w dużej mierze zmierzają ku wspólnej strategii, niemniej oczywiście czekamy na decyzję Prawa i Sprawiedliwości konkretne i będziemy obserwować".

Jak mówił wiceminister, "prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że pewne decyzje będę". "Nie mówił, które konkretnie z tych rozwiązań, które są dyskutowane, będą realizowane, więc nie chciałbym przedwcześnie o tym mówić" - powiedział Kaleta.

"Faktem jest, że Polska jest bezprawnie szykanowana, jesteśmy pozbawieni należnych nam funduszy, ale co gorsze - Komisja Europejska fałszywymi zarzutami wobec Polski dyskredytuje nasz kraj na arenie międzynarodowej" - mówił polityk. "Przede wszystkim - tutaj prym wiodą Niemcy, którzy chcą Polski takiej, która owszem rozwija się, ale nigdy nie dogania Niemiec, nigdy nie dogania Zachodu, ponieważ mamy być państwem satelickim w ramach Unii Europejskiej dla Niemiec. Karty przez Unię Europejską, przez Berlin zostały położone na stole i teraz łatwo jest pokazać Polakom o co tak naprawdę chodzi w tej grze" - dodał.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Sebastian Kaleta #spór o praworządność #Unia Europejska

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo