Suarez na dłużej trenerem Kostaryki

Piłkarska federacja Kostaryki postanowiła przedłużyć kontrakt z trenerem kadry - Luisem Fernando Suarezem. Nowa umowa Kolumbijczyka będzie obowiązywać przez kolejne cztery lata.

zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

„Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla federacji, reprezentacji i narodowej piłki nożnej. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę ogłosić przedłużenie umowy z Luisem Fernando Suarezem" - powiedział po podpisaniu nowego kontraktu z trenerem prezes kostarykańskiej federacji piłkarskiej Rodolfo Villalobos.

Radości nie skrywał również sam szkoleniowiec.

"Bardzo chciałem kontynuować swoją pracę z reprezentacją Kostaryki, więc niezwykle się cieszę. To bardzo ważny moment w mojej karierze trenerskiej" - powiedział Suarez.

Kolumbijski trener pracuje z kadrą Kostaryki od czerwca 2021 roku. W tym czasie udało mu się awansować z nią na mistrzostwa świata w Katarze.

Zawodnicy "Los Ticos" wywalczyli obecność na tegorocznym mundialu poprzez mecz barażowy, w którym pokonali Nową Zelandię. Podopieczni Suareza w MŚ trafili do grupy E, gdzie są także reprezentacje Hiszpanii, Japonii oraz Niemiec. Pierwszym rywalem Kostaryki na mistrzostwach będzie ekipa Luisa Enrique. Mecz zostanie rozegrany 23 listopada na Al Thumama Stadium w Dausze.

Będzie to szósty występ Kostaryki w mistrzostwach świata. Dotychczas jej największym sukcesem był ćwierćfinał tego turnieju. Do tej fazy piłkarze z Ameryki Środkowej doszli w 2014 roku. Wówczas lepsi od nich okazali się Holendrzy, którzy zwyciężyli po rzutach karnych.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Luis Suarez #Kostaryka #pika nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo