Z OSTATNIEJ CHWILI

Premier Mateusz Morawiecki przybył w sobotę do Kijowa. Złożył kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu • • • Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce: po pierwszej serii Żyła czwarty, Kubacki szósty. Prowadzi Lanišek • • •

Tęsknota za spokojem i miłością. Wzruszające wideo ukraińskich obrońców

Wojna zmusiła ogromną część Ukraińców do opuszczenia swojej ojczyzny. Za spokojem w kraju i ponownym spotkaniem bliskim tęsknią zarówno uchodźcy, jak i jego obrońcy. Do sieci trafiło wideo ukraińskich żołnierzy, którzy w prostych słowach opisują głębokie uczucia.

Twitter

Od 24 lutego na Ukrainę spadają rosyjskie bomby, a tamtejsza ludność jest terroryzowana. Od pierwszych dni wojny z atakowanego kraju wyjeżdżali uchodźcy, w tym również - a właściwie głównie - do Polski. 5 marca, według danych ONZ do RP trafiło ponad 600 tys. Ukraińców, dziś Straż Graniczna poinformowała, że odprawiła z Ukrainy, w stronę naszego kraju łącznie już ponad 5 mln 300 tys. osób. Statystyki mówią jasno - lwia część opuszczających kraj, to kobiety i dzieci.

"Córce"

Pawło Wyszebaba to ukraiński żołnierz i muzyk. Do sieci trafiło jego nowe dzieło o tytule "Córce", skierowane właśnie do jego dziecka. Jednak na dostępnym w Internecie wideo widzimy innych obrońców Ukrainy, którzy recytują słowa wiersza artysty.

Muzyk w prostych słowach opisuje tęsknotę za spokojem w swojej ojczyźnie i nawołuje do wspominania szczęśliwych chwil.

"Zaproś do nas - do Ukrainy - gości, każdego, kogo spotkasz w świecie. Po wojnie, wszystkim im pokażemy, swoją wdzięczność za spokój naszych dzieci"

Zachęcamy do obejrzenia wideo:.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#pomoc uchodźcom #pomoc Ukraińcom #wojna na Ukrainie #Ukraina

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo