Uciekał kradzionym Porsche. Zderzył się z radiowozem

Policjanci kryminalni ze Wschowy (Lubuskie) zatrzymali po pościgu 21-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzanego o kradzież samochodu marki Porsche Cayenne o wartości 120 tys. zł – poinformowała Wioleta Dąbska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Policja
lubuska.policja.gov.pl

Młody mężczyzna podczas ucieczki doprowadził do czołowego zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. Okazało się, że 21-latek był pijany i pod działaniem środków odurzających.

Podejrzany o kradzież auta mężczyzna stanie przed wymiarem sprawiedliwości, a skradziony pojazd wróci do właściciela. To kolejny w tym roku luksusowy pojazd odzyskany przez wschowskich policjantów – dodała Dąbska.

Do kradzieży Porsche doszło w niedzielę (7 sierpnia br.), w jednej z miejscowości w gminie Wschowa. O przestępstwie zostały poinformowane wszystkie patrole, w tym wschowscy kryminalni, którzy zauważyli skradziony pojazd na polnej drodze w gminie Sława.

Policjanci przystąpili do pościgu i próby zatrzymania porsche. Podejrzany kierowca widząc ścigający go nieoznakowany radiowóz, z impetem w niego uderzył i próbował uciec pieszo. Mężczyzna wyskoczył z pojazdu i zaczął biec w stronę pobliskiego lasu. Po chwili był już jednak w rękach kryminalnych.

Zatrzymany 21-latek został przebadany i okazało się, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wycenione na 120 tys. zł porsche przetransportowano na policyjny parking. Obecnie trwają czynności majce wyjaśnić wszystkie okoliczności niedzielnego zdarzenia.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo