Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki wygrały z mistrzyniami olimpijskimi - drużyną USA 3:0 w meczu drugiej rundy mundialu • • •

Śmierć 18-latki. Kominiarze uniewinnieni

Dwaj kominiarze Paweł M. i Łukasz P. zostali uniewinnieni przez sąd od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci 18-letniej mieszkanki Skarżyska-Kamiennej. Nastolatka siedem lat temu zatruła się czadem ulatniającym się z piecyka gazowego.

Pixabay

Kilkanaście dni przed jej śmiercią mieszkanie w ramach okresowej inspekcji kontrolowali kominiarze. Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie).

"Oskarżonych Pawła M. i Łukasza P. sąd uniewinnił od popełnienia zarzucanych im aktem oskarżenia czynów. Kosztami procesu został obciążony skarb państwa" – powiedział rzecznik Sądu Rejonowego w Kielcach Tomasz Durlej.

Sąd uznał, że prokuratura nie wykazała związku przyczynowego między śmiercią nastolatki a działaniami kominiarzy.

Wyrok jest nieprawomocny. "Jeśli prokuratura uzna ten wyrok za niesłuszny, to poprosi o pisemne uzasadnienie wyroku. Po uzyskaniu tego uzasadnienia prokuratura będzie miała dwa tygodnie na złożenie apelacji do Sądu Okręgowego w Kielcach" – podkreślił Durlej.

18-letnia dziewczyna zmarła w lutym 2015 r. w mieszkaniu bloku na jednym ze skarżyskich osiedli, po zatruciu tlenkiem węgla, który ulatniał się z gazowego piecyka w łazience.

Nadmierne stężenie czadu było spowodowane brakiem doprowadzenia wystarczającej ilości powietrza do mieszkania.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo