Gdzie dziś spadnie deszcz?

Prognozujemy, że we wtorek na ogół powinno być pogodnie, natomiast na krańcach północnych gdzieniegdzie może spaść przelotny deszcz - powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska. Noc zapowiada się spokojna, bezdeszczowa i bezwietrzna.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Wtorek będzie dość pogodnym dniem. Po południu na północy i północnym wschodzie stopniowy wzrost zachmurzenia i gdzieniegdzie słaby przelotny deszcz. Możliwe są też burze"

- prognozuje synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Słonecznie powinno być na zachodzie oraz południu kraju. "Na północy i północnym wschodzie więcej chmur. Tutaj gdzieniegdzie może się zdarzyć słaby, przelotny deszcz i lokalnie burze" - powiedziała.

Prognoza synoptyczna IMGW zakłada, że temperatura maksymalna wyniesie 20 stopni Celsjusza nad morzem, na wschodzie 24 st. C natomiast na południowym zachodzie 26 stopni.

"W nocy w całej Polsce bez opadów, choć dość chłodnie. Temperatura wyniesie około 8-9 stopni Celsjusza na Kaszubach oraz Warmii i Mazurach, w centrum 12-13 stopni"

- wskazała synoptyk IMGW.

Na Pojezierzu Pomorskim w nocy mogą pojawić się zamglenia i mgły, ograniczające widzialność do 300 metrów. Wiatr słaby. "Noc spokojna, bezdeszczowa i bezwietrzna" - stwierdziła Łapińska.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo