Z OSTATNIEJ CHWILI

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany do MSZ w poniedziałek na godz. 11 • • •

Łukaszenka zarządził manewry armii. Cel – "prowadzenie wojny obronnej"

Od dziś do piątku na Białorusi trwają manewry taktyczne armii. Głównym ćwiczącym jest 120 Gwardyjska Oddzielna Brygada Zmechanizowana. Towarzyszą jej wyznaczone jednostki. Jednym z zasadniczych celów ćwiczeń jest "zarządzanie siłami wojskowymi brygady podczas działań bojowych". W scenariuszu manewrów znalazło się też m.in. prowadzenie wojny obronnej.

zdjęcie ilustracyjne / By Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=60764399

Jak wynika z informacji zamieszczonych w serwisie społecznościowym Telegram przez białoruskie ministerstwo obrony, wśród innych, wiodących elementów scenariusza ćwiczeń znalazły się m.in. przygotowywanie linii obrony, poszukiwanie, identyfikacja i zwalczanie wrogich grup bojowych i nielegalnych formacji zbrojnych, prowadzenie wojny obronnej, pokonanie wroga i przygotowywanie kontrataków oraz powrót do ustalonych pozycji. 

 

Główna część manewrów toczy się na poligonie Borisowski. Część z elementów scenariusza realizowana będzie także m.in. w obwodach mińskim oraz witebskim. Manewry potrwają do piątku, 12 sierpnia. 

Białoruscy żołnierze wezmą również udział we wspólnych z Rosją manewrach „Wostok-2022”. Rozpoczną się one 30 sierpnia i potrwają do 5 września. Odbędą się one na 13 poligonach Wschodniego Okręgu Wojskowego FR. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Łukaszenka #poligon #manewry #wojsko #Białoruś

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo