Nikola Grbić zrezygnował z trzech siatkarzy przed mistrzostwami świata. Szansa dla Leona

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić zawęził listę zawodników, którzy przygotowują się do mistrzostw świata. W Spale pozostało piętnastu graczy, w tym Wilfredo Leon, który wciąż przechodzi rehabilitację po operacji kolana.

Wilfredo Leon może zagrać na siatkarskich mistrzostwach świata
fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Na początku sierpnia na zgrupowaniu w Spale pojawiło się 17 siatkarzy. Szkoleniowiec kadry zapowiadał, że ostateczną decyzję dotyczącą tego, kto zagra w mistrzostwach świata, podejmie w ostatniej chwili. Zdecydował się jednak wcześniej zawęzić skład.

Grbić skreśla Bednorza

Z szansą debiutu na mundialu pożegnało się trzech zawodników: rozgrywający Jan Firlej, atakujący Karol Butryn oraz przyjmujący Bartosz Bednorz. Nieobecność tego ostatniego jest największym zaskoczeniem, bowiem mimo jego problemów zdrowotnych selekcjoner do końca na niego stawiał, biorąc go na turniej finałowy Ligi Narodów. O małej niespodziance można mówić także w przypadku Butryna, który często pojawiał się na boisku w meczach reprezentacji na zadaniowych zmianach na zagrywkę i dobrze wywiązywał się ze swojej roli. Szkoleniowiec postawił jednak na bardziej doświadczonego Łukasza Kaczmarka.

Decyzję o czternastce na mistrzostwa świata trzeba było podjąć przed meczem towarzyskim z Ukrainą, który zagramy w Radomiu. Pod koniec zeszłego tygodnia zdecydowałem, że trzeba to zrobić już teraz. Wybór zawsze jest bardzo trudny, bo każdy z siatkarzy, którzy trenowali tego lata, zasłużył na udział w czempionacie. Bardzo wysoko cenię ich zaangażowanie i umiejętności. Taka niestety jest ta trudna strona pracy trenera. Treningi w mniej licznej grupie pozwalają na zachowanie dużego rytmu i dają komfort pracy, którego w tym momencie bardzo potrzebujemy

– uzasadnił swoją decyzję Grbić, cytowany na oficjalnej stronie internetowej PZPS.

Leon zagra na Mundialu?

W Spale obecny jest także przyjmujący Wilfredo Leon, który wraca do formy po kontuzji kolana, ale nie uczestniczy jeszcze w normalnych treningach z zespołem. Jego występ w MŚ wciąż stoi pod sporym znakiem zapytania.

Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć, jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodnia

– dodał trener.

W sobotę biało-czerwoni zagrają w Radomiu towarzysko z Ukrainą, która została dokooptowana do grona uczestników MŚ po wykluczeniu Rosji, a w dniach 18-20 sierpnia wystąpią w Krakowie w Memoriale Wagnera, w którym zmierzą się z drużynami Iranu, Argentyny i Serbii.

 

 


Źródło: pap, niezalezna.pl

#Wilfredo Leon #Nikola Grbić

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo