Wtorek z Gazetą Polską Codziennie. Czas na zaostrzenie kursu

Brak funduszy z KPO i widmo zablokowania środków z budżetu UE skutkuje tym, że w Prawie i Sprawiedliwości co raz częściej mówi się o zaostrzeniu kursu wobec Brukseli. Mówią to już nie tylko europosłowie i „prawicowi jastrzębie”, ale również prezes Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej Prawicy zapowiedział, że będą to jednak inne działania niż nie płacenie składek członkowskich. O zmianie podejścia do współpracy z UE i nie tylko o tym przeczytacie Państwo już we wtorkowej Gazecie Polskiej Codziennie – na papierze oraz online. 

Zdjęcie ilustacyjne
Bartosz Kalich/Gazeta Polska

Teoretycznie Polska nadal jest w dialogu z Komisją Europejską. Trwają ustalenia dotyczące konkretnych programów, na które mają być przelane w końcu pieniądze z KPO. To jednak wersja optymistów, których w partii rządzącej co raz mniej. Wydaje się, że w pozytywne zamknięcie sprawy nie wierzy prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, który zasugerował, że KE będzie dążyła do tego, aby zablokować nie tylko te pieniądze, ale również wstrzymać środki z budżetu. - Gdybym wiedział, że dadzą nam te główne pieniądze to bym miał inne podejście. Ale jestem przekonany, że chcąc Polskę złamać i zmusić do pełnej uległości wobec Niemiec zablokują również te fundusze. Znajdą nowe preteksty – powiedział prezes PiS-u. 

We wtorkowej „Codziennej” także:

Nadzwyczajna kasta rozrabia

Cztery zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa usłyszała pani adwokat Katarzyna R. Miała ona ugodzić nożem dwóch mężczyzn, jeden z nich przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Sąd Rejonowy w Słupsku zdecydował w weekend o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące przedstawicielski środowiska prawniczego. Prokuratura natomiast domagała się trzymiesięcznego aresztu. Warto zaznaczyć, że Katarzyna R. należała do Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris.

Opozycję łączy obrona dorobku III RP

Za twórców sukcesów III RP uważam przedsiębiorców i samorządowców. Dlatego chciałbym jasno powiedzieć, że zwłaszcza w obecnej dobie kryzysu trzeba poprawić jakość prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – powiedział „Codziennej” senator Koalicji Polskiej-PSL, Jan Filip Libicki.

Turcja będzie akceptować rosyjskie karty płatnicze

Pięć tureckich banków przyjęło rosyjski system płatności Mir -powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan po rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Soczi. Zachód obawia się, że może to doprowadzić do masowego omijania sankcji, dlatego rozważa kroki przeciw Turcji.

Letnia ulga przy dystrybutorach

Sierpniowe wyjazdy wakacyjne będą nieco tańsze. Już w ubiegłym tygodniu na wielu stacjach można było zatankować benzynę poniżej 7 zł, a eksperci twierdzą, że to nie koniec spadków i będzie jeszcze taniej.

Więcej we wtorek w Gazecie Polskiej Codziennie. Wtorkowa „Codzienna” to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo