Najnowszy numer „GP”: Rozkaz 00485. Ludobójcza operacja antypolska. Przywróćmy pamięć o tej zbrodni

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 10 sierpnia 2022 r. szczególnie polecamy tekst Tomasza Panfila „Rozkaz 00485. Ludobójcza operacja antypolska NKWD 1937–1938. Przywróćmy pamięć o tej zbrodni”. Poza tym wstrząsający raport o tym, kto krzywdzi dzieci. Będzie też o chińskim sierpie i młocie w polskojęzycznych mediach oraz procesie Gromosława Czempińskiego, który nie może ruszyć od dwóch i pół roku. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Oto rozkazem 00485 z 11 sierpnia 1937 polecał Jeżow rozpoczęcie operacji niemającej precedensu w krwawych dziejach Związku Sowieckiego: likwidacji Polaków, z tego powodu, że są Polakami. Dotychczas zabijano kontrrewolucjonistów, burżujów, kułaków i innych wrogów komunizmu, ale nigdy jedynym powodem do mordu nie była przynależność narodowa. Na marginesie sprawozdania Jeżowa z pierwszego etapu ludobójczej czystki Stalin napisał: „Bardzo dobrze! Kopcie i czyśćcie nadal ten polsko-szpiegowski brud”.

- czytamy w tekście Tomasza Panfila.

Ponadto w numerze:

  • Nielegalni migranci Putina ciągną do Europy. Kulisy przemytu ludzi

Przemytnik oferuje migrantom zorganizowanie podróży do Polski przez Rosję za 5,5 tys. euro. Ta trasa jest już jednak o wiele trudniejsza do pokonania niż przed budową bariery na granicy. Proponuje również transport przez inne szlaki migracyjne. Organizatorzy procederu zamieszczają mnóstwo ogłoszeń na forach dla migrantów i dzięki temu pozyskują tysiące klientów. Często działają za przyzwoleniem, a czasami przy wsparciu różnych służb wykonujących zadania dla Kremla. Zjawisko nielegalnej migracji do Unii Europejskiej szczególnie nasiliło się w ostatnim czasie.

- ujawnia Hubert Kowalski.

  • Tusk nie jest Olgą Tokarczuk. Ma obietnice tylko dla idiotów

„Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony” – ogłosił w 2007 roku Donald Tusk, co stało się preludium dla podwyższania podatków przez niego samego. Od 2011 roku Polska jest w strefie euro, mamy podatek liniowy, a za rządów PO i PSL emigranci zaczęli wracać do Polski – tak byłoby, gdyby Donald Tusk zwykł mówić prawdę. Ale zawsze był patologicznym kłamcą. Teraz uznaje, że skoro od jego wyjazdu do Brukseli, do której skądinąd obiecywał nie wyjeżdżać, minęło 8 lat, to nikt już nie pamięta jego dawnych obietnic. I ogłasza nowe, przy których stare są tak umiarkowane, że można by go uznać za prawie uczciwego. 

- czytamy w analizie Piotra Lisiewicza.

  • Chiński sierp i młot w polskojęzycznych mediach. Głos Pekinu w twoim domu

„Perfidia USA” – tak zatytułował swój artykuł ambasador komunistycznych Chin w Polsce Sun Linjiang. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie opublikował go w dzienniku „Rzeczpospolita”. Co ciekawe, ten sam tekst ukazał się w „Dzienniku Trybuna” jako... artykuł sponsorowany. Niestety – ten przypadek udostępnienia przez polskie medium łamów chińskiemu dyplomacie, i to do ataku na Stany Zjednoczone, nie jest odosobniony.

- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Dlaczego milczą? Wstrząsający raport: kto krzywdzi dzieci

Najnowszy raport Państwowej Komisji ds. Pedofilii zawiera poruszające informacje. Sprawcami ohydnych przestępstw przeciwko dzieciom najczęściej są ich najbliżsi! Rodzice, dziadkowie, rodzeństwo… Szokuje coś jeszcze. Pomimo próśb o pomoc, wiele organizacji i instytucji nie reaguje – milczą zamiast okazać wsparcie.

- więcej w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Czempiński ma się przedawnić? Proces nie może ruszyć od dwóch i pół roku

Od ponad dwóch i pół roku nie może ruszyć proces byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa i sześciu innych osób oskarżonych o pranie brudnych pieniędzy oraz korupcję przy prywatyzacjach PLL LOT i STOEN. W międzyczasie sąd zdążył prawomocnie umorzyć już kilka zarzutów – ustaliła „Gazeta Polska”.

- szczegóły ujawnia Piotr Nisztor.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo