Rosjanie nadal podróżują, ale... przez Finlandię

Fińskie ministerstwo spraw zagranicznych przekazało, że Rosjanie wykorzystują Finlandię jako kraj tranzytowy w celu podróży wakacyjnych do innych państw. Informację przekazał w poniedziałek publiczny nadawca Yle.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/katyveldhorst

Po zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu związanych z pandemią Covid-19, ruch na granicy rosyjsko-fińskiej wzrósł od 10 do 30 proc. w porównaniu do wiosny ub.r. - poinformował Jussi Tanner, Dyrektor Generalny Służby Konsularnej w fińskim MSZ, cytowany przez Yle.

W przyszłości fińskie służby mogą nie wydawać wiz Rosjanom, jeśli wcześniejsza wiza była wykorzystana wyłącznie w celu podróży do innego kraju.

Porozumienie wizowe pomiędzy Unią Europejską a Rosją wciąż obowiązuje, pomimo tego, że niektóre kraje zawiesiły wydawanie wiz Rosjanom. Na przykład 5 sierpnia ambasada Łotwy w Rosji poinformowała o wstrzymaniu na czas nieokreślony wydawania wiz rosyjskim obywatelom. Jedyny wyjątek to wyjazd w związku z pogrzebem bliskiej osoby.

Kwestia wiz dla Rosjan ma być omawiana na nieformalnych spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej 31 sierpnia.

 Źródło: niezależna.pl, PAP

 

#Finlandia #Rosja #sankcje #wojna #Ukraina #wakacje #kraj tranzytowy

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo