Przed nami ciepły, letni tydzień

Ten tydzień przyniesie słoneczną, letnią aurę bez ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. Wprawdzie, w drugiej połowie tygodnia na zachodzie kraju powinno być upalnie, ale temperatura tylko nieznacznie przekroczy 30 stopni Celsjusza - poinformował dzisiaj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

LN_Photoart

"Pogoda powinna więc być dobra zarówno dla tych, którzy wybierają się na wakacyjny wypoczynek, jak i tych, którzy muszą pozostać w pracy" - podkreślili synoptycy.

Poniedziałek zapowiada się pogodnie. Okresami na niebie chmury mogą się pojawić jedynie na północy i północnym wschodzie kraju. Tam lokalnie możliwe opady deszczu, w Bieszczadach niewykluczone burze. Prognozowana temperatura maksymalna wyniesie 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 20-23 st. C na północy i 25 stopni na zachodzie oraz południu.

Wtorek - jak prognozuje IMGW - przyniesie umiarkowane zachmurzenie. Na wschodzie kraju, ale też w centrum, na Kujawach i Pomorzu okresami może wzrosnąć do dużego. Tam też miejscami przelotny deszcz i słabe burze. Najcieplej powinno być na zachodzie, gdzie termometry mogą wskazać 26 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej na północy, w granicach 20-23 st. C.

"Od środy do piątku w całym kraju będzie słonecznie i z dnia na dzień coraz cieplej"

- wynika z prognozy synoptycznej IMGW. "Temperatura maksymalna prognozowana jest od 23-25 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 30-32 st. C na zachodzie. Nieco chłodniej będzie jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich, od 20 do 24 stopni" - wskazał IMGW.

W sobotę na niebie może pojawić się więcej chmur. We wschodniej połowie kraju oraz na południu spadnie przelotny deszcz. Jak zaznacza IMGW, w rejonach większego zachmurzenia zrobi się nieco chłodniej. "Temperatura maksymalna będzie wynosić od 23 stopni nad morzem, na północnym wschodzie oraz miejscami na południu do 31 st. C na zachodzie kraju" - prognozują synoptycy. Podkreślają, że może też powiać umiarkowany wiatr.

"W niedzielę znów zrobi się pogodnie, a jedynie miejscami na północy okresami pojawi się więcej chmur i przelotne opady deszczu. Będzie bardzo ciepło, a miejscami nawet upalnie"

- zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna na zachodzie oraz południowym wschodzie przekroczy 30 stopni i wskaże 32 st. C. Tam będzie najcieplej. Z kolei na północnym wschodzie i Podhalu termometry wskażą 25 stopni Celsjusza.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo