Marcelo Mendez poprowadzi Jastrzębski Węgiel: „To absolutna czołówka wśród trenerów siatkarskich na świecie”

W nowym sezonie PlusLigi siatkarzy Jastrzębskiego Węgla poprowadzi argentyński szkoleniowiec Marcelo Mendez. Z Albicelestes 58-letni trener sięgnął po brąz igrzysk olimpijskich w Tokio.

Siatkarzy Jastrzębskiego Węgla poprowadzi Marcelo Mendez
fot. jastrzebskiwegiel.pl

Marcelo Mendez osiągał liczne sukcesy z najmocniejszą w ostatnich latach siatkarską drużyną z Brazylii - Sadą Cruzeiro. W tym klubie argentyński trener spędził aż 12 lat, sięgając z nim sześciokrotnie po mistrzostwo kraju, sześciokrotnie po krajowy Puchar, siedmiokrotnie po Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej trzykrotnie po Superpuchar Brazylii i również trzykrotnie po Klubowe Mistrzostwo Świata.

Poprowadził Argentynę do medalu w Tokio

Mendez może się również poszczycić sukcesem z reprezentacją Argentyny. W zeszłym roku, po trzech latach dowodzenia Albicelestes, wywalczył z nią brąz Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Sztuka ta udała się Argentyńczykom po raz drugi w historii, po 34 latach przerwy, a w pokonanym polu pozostawili oni swoich odwiecznych rywali z kontynentu, Brazylijczyków.

Marcelo Mendez to absolutna czołówka wśród trenerów siatkarskich na świecie. Jest mi niezmiernie miło, że Jastrzębski Węgiel zbudował taką markę, że potrafi przyciągać do siebie najlepszych z najlepszych w swoim fachu. Trener Mendez to szkoleniowiec z charyzmą, wiedzą i ogromnym doświadczeniem, za którym stoją sukcesy zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie z korzyścią dla obu stron

– mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.    

Ambitne cele Jastrzębskiego Węgla

Nasze plany i cele na nowy sezon są ambitne. Chcemy, aby Jastrzębski Węgiel plasował się wśród najlepszych klubów w Lidze Mistrzów oraz na topie w PlusLidze. Klub z tak bogatą historią musi zawsze celować w pierwszą pozycję. I jestem przekonany, że dzięki dużemu wysiłkowi, chęciom, wierze we wspólne działanie, treningowi oraz zaufaniu w pracę zespołową, możemy to osiągnąć

– mówi nowy szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Jastrzębski Węgiel #PlusLiga #Marcelo Mendez

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo