Mordowali cywilów w Buczy - zostali zlikwidowani. Sukces ukraińskiej armii

Komitet Strategiczny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że ukraińscy żołnierze wyeliminowali rosyjskich żołnierzy 64. Oddzielnej Zmotoryzowanej Brygady Strzelców, którzy torturowali ludność cywilną w Buczy.

t.me/AFUStratCom

"Rosja pokazała zdjęcie zlikwidowanych okupantów z 64. Oddzielnej Zmotoryzowanej Brygady Strzelców z Chabarowska. Ta brygada okupanta brała udział w torturowaniu Ukraińców w Buczy"

- brzmi komunikat opublikowany na profilu Komitetu Strategicznych Sił Zbrojnych Ukrainy. 

O śmierci putinowskich żołdaków ma świadczyć opublikowane przez Rosjan zdjęcie, na którym widnieje napis "Ku pamięci poległym". 

W maju informowaliśmy, że dzięki pracy dziennikarzy śledczych udało się zidentyfikować 100 rosyjskich żołnierzy 64. Oddzielnej Zmotoryzowanej Brygady Strzelców, którzy dokonywali zbrodni w Buczy. Ujawniono ich dane osobowe: zdjęcia, adresy, konta w mediach społecznościowych. Rozpoznanie zbrodniarzy było możliwe, ponieważ na terenie Buczy znaleziono telefon jednego z żołdaków, na którym znajdowało się około 13 gigabajtów zdjęć. 

W czasie okupacji przez Rosjan podkijowskiej Buczy co najmniej 400 cywilów zostało zamordowanych. Bestialskie doniesienia skłoniły światowe rządy do mocniejszych sankcji oraz przyspieszenia międzynarodowego śledztwa w sprawie zbrodni wojennych na Ukrainie.

 

 


Źródło: t.me, niezalezna.pl

#Ukraina

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo