Od początku wojny ok. 1400 Ukraińców ewakuowano za granicę na leczenie

Około 1400 Ukraińców ewakuowano od początku rosyjskiej inwazji na leczenie za granicę, w tym do Polski – poinformowało w niedzielę Radio Swoboda, powołując się na ukraińskie ministerstwo ochrony zdrowia.

fot. andriyshTime / Telegram

Jak podał resort, dzieci z chorobami onkologicznymi i onkohematologicznymi są w ramach programu SAFER Ukraine ewakuowane do Stanów Zjednoczonych, Kanady i 14 krajów europejskich.

W sumie dzięki współpracy Ministerstwa Ochrony Zdrowia i Komisji Europejskiej, a także dzięki wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, rządu Polski i wielu partnerów międzynarodowych udało się już ewakuować specjalistycznym transportem medycznym z różnych miast Ukrainy do zagranicznych klinik około 1400 Ukraińców

 – poinformował resort.

Oprócz tego ponad 500 chorych na nowotwory dzieci kontynuowało leczenie w Europie, USA i Kanadzie dzięki zorganizowaniu 15 „korytarzy medycznych” z Ukrainy do dziecięcego centrum psychoonkologicznego Unicorn w Polsce. Stamtąd dzieci są kierowane do czołowych ośrodków onkologicznych.

Od początku wojny w Ukrainie uszkodzonych zostało około 800 placówek medycznych, z czego ponad 100 uległo całkowitemu zniszczeniu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina #Rosja #ewakuacja

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo