Obrończyni "wolnych sądów" z zarzutem usiłowania zabójstwa. Adwokat Katarzyna R. nie przyznała się

Adwokat Katarzyna R., która będąc pod wpływem alkoholu miała ranić nożem dwóch mężczyzn, usłyszała zarzuty, m.in. usiłowania zabójstwa. Nie przyznała się do winy. Kobieta w środowisku prawniczym i nie tylko znana jest z protestów w obronie "wolnych sądów". Dziś sąd aresztował ją na dwa miesiące.

Zdjęcie ilustacyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Katarzynie R. przedstawiono cztery zarzuty: usiłowania zabójstwa, spowodowania u innej osoby obrażeń ciała na czas poniżej 7 dni, znieważenia funkcjonariuszy policji podczas zatrzymania i kierowania samochodem pod wpływem alkoholu

- poinformowała szefowa słupskiej prokuratury rejonowej Magdalena Gadoś. 

Prok. Gadoś przekazała, że podejrzana doprowadzona w niedzielę do prokuratury z policyjnej izby zatrzymań, nie przyznała się do zarzucanych czynów, nie składała wyjaśnień. Za usiłowanie zabójstwa, najcięższego z zarzucanych 39-letniej adwokat przestępstw, grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia po dożywocie.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanej tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Są rozpatrzył wniosek jeszcze w niedzielę i aresztował mecenas R. na dwa miesiące. "Sąd uznał, że czynności procesowe, które wskazaliśmy we wniosku, jesteśmy w stanie wykonać w ciągu dwóch miesięcy i na taki okres zastosował areszt. Materiał dowodowy nie budził wątpliwości sądu" - wyjaśniła prokurator Gadoś. 

Atak nożem to nie wszystko

Słupska adwokat Katarzyna R. została zatrzymana przez policję w nocy z piątku na sobotę po tym, jak miała ranić nożem dwóch mężczyzn, następnie wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu oraz bić i znieważać funkcjonariuszy.

39-latek i 36-latek mieli zostać ugodzeni nożem przez Katarzynę R. przy ul. Lelewela w Słupsku. Jeden z nich otrzymał cios w pośladek, drugi w brzuch i szyję. Obaj trafili do szpitala. Ten lżej ranny już go opuścił. Drugi z poszkodowanych w ciężkim stanie nadal przebywa w szpitalu.

Katarzyna R. krótko po tym zdarzeniu została zatrzymana przy ul. Hubalczyków przez policyjny patrol, który wcześniej otrzymał zgłoszenie o napaści dokonanej przez kobietę odpowiadającej rysopisowi poszukiwanej. Adwokat miała prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Została od niej pobrana krew do badań. 39-latka stawiała opór podczas zatrzymania, znieważała funkcjonariuszy oraz naruszyła ich nietykalność.

Katarzyna R. należała do Stowarzyszenia Adwokackiego Defensor Iuris. Zaciekle broniła "wolnych sądów" - w mediach społecznościowych publikowała wpisy, m.in. w obronie sędziego Igora Tulei. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#atak nożem #wolne sądy #Katarzyna R.

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo