Zełenski chce sankcji na rosyjski sektor jądrowy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał do objęcia sankcjami rosyjski sektor jądrowi i paliwo nuklearne. Jest to związane z ostatnimi atakami na Zaporoską Elektrownię Atomową.

facebook.com/zelenskiy.official

"Rozmawiałem z Charles'em Michelem (przewodniczącym Rady Europejskiej), powiedziałem mu o sytuacji na froncie, w szczególności w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Rosyjski terror nuklearny wymaga mocniejszej reakcji społeczności międzynarodowej - sankcji na rosyjski przemysł nuklearny i paliwo jądrowe"

- napisał Zełenski na Twitterze.

Zełenski dodał, że w rozmowie z Michelem przywódcy pozytywnie ocenili wznowienie eksportu ukraińskich zbóż przez ukraińskie porty, a także rozmawiali o przygotowaniach do szczytu Platformy Krymskiej i innych formach współpracy. W dyskusji podkreślono również wagę możliwie najszybszego odblokowania pakietu pomocy makroekonomicznej dla Ukrainy - przekazał ukraiński prezydent.

Zaporoska Elektrownia Atomowa została zbudowana w latach 1980–1986 i jest największą siłownią jądrową w Europie. Przed rosyjską inwazją pracowało w niej sześć reaktorów, każdy o mocy 950 MW.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zaporoska Elektrownia Atomowa #Wołodymyr Zełenski #Ukraina #Rosja

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo