Co robili HGW i Trzaskowski? Krajewski: Te inwestycje powinny być już wybudowane

Chcemy zbudować środowisko, które będzie konstruktywną opozycją wobec prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego i Platformy Obywatelskiej - powiedział szef warszawskiego PiS Jarosław Krajewski.

Rafał Trzaskowski i Hanna Gronkiewicz-Waltz
Fotomag/Gazeta Polska/Aleksiej Witwicki

Pod koniec czerwca Prawo i Sprawiedliwość wybrało nowych pełnomocników okręgowych partii. W okręgu obejmującym Warszawę pełnomocnikiem został poseł Jarosław Krajewski.

Krajewski poinformował, że w warszawskim PiS następuje pewna reorganizacja działań w strukturach.

"Mogę zagwarantować, że jako szef warszawskich struktur Prawa i Sprawiedliwość będę otwarty na dialog i nowe pomysły na rzecz rozwoju Warszawy"

- zadeklarował.

"Chcemy rozpocząć intensywne działania zmierzające do budowy trwałego środowiska, które będzie konstruktywną opozycją wobec Rafała Trzaskowskiego i Platformy Obywatelskiej" - deklaruje polityk PiS.

"Naszym miastem już od 16 lat rządzi Platforma Obywatelska, a od prawie czterech lat prezydentem Warszawy jest Rafał Trzaskowski, który nie przedstawił żadnej autorskiej wizji rozwoju Warszawy, a co więcej - możemy mówić o wielu zaniedbaniach i niespełnionych obietnicach prezydenta Warszawy, wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiej" - dodaje.

W ocenie nowego szefa warszawskich struktur PiS "ogromnym problemem dla mieszkańców jest brak zaangażowanego, dobrego gospodarza, jakim powinien być każdy prezydent Warszawy".

Krajewski stwierdził także, że "koncentracja Rafała Trzaskowskiego na sprawach polityki ogólnopolskiej, odwraca uwagę od wyzwań i problemów, jakie stoją przed mieszkańcami". "To rolą prezydenta Warszawy jest - po pierwsze - rozwój miasta, budowanie solidnych podwalin do rozwoju infrastruktury w Warszawie, choćby dotyczącej budowy obwodnicy śródmiejskiej lub budowy obwodnicy miejskiej, a są to inwestycje, które powinny być już wybudowane, jeżeli wierzylibyśmy w obietnice PO z 2006 roku, które znalazły się w programie wyborczym na dwie kadencje rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz" - podkreślił.

"Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy jedynym klubem opozycyjnym w Radzie Warszawy, mamy swoich przedstawicieli we wszystkich radach dzielnic i jesteśmy zobligowani przez mieszkańców do konstruktywnej krytyki wobec rządzącej w stolicy Platformy Obywatelskiej, która od 16 lat ma monopol na władzę, a to buduje szereg patologii, które mogą prowadzić do kumoterstwa, nepotyzmu i marnowania środków publicznych i to jest zadanie dla radnych PiS, żeby skutecznie nagłaśniać i reagować na jakiekolwiek marnowanie środków mieszkańców Warszawy, które wydatkowane są z budżetu miasta"

- powiedział polityk.

Rada Warszawy liczy 60 radnych. 38 należy do klubu Koalicji Obywatelskiej, 18 do klubu PiS, a 4 to radni niezrzeszeni.

Krajewski zaprosił też do współpracy środowiska, które dostrzegają wyzwania stojące przed samorządem warszawskim.

"My jesteśmy otwarci na dialog, na rozmowę i poszukiwanie tych środowisk, które mogą się nie zgadzać w różnych sprawach z naszym środowiskiem politycznym, ale chcemy wrócić do postrzegania samorządu jako podejścia wspólnotowego, jako podejścia, które będzie skuteczne w rozwiązywaniu problemów"

- podkreślił.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polityka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo