Trump chce zlikwidować ministerstwo edukacji

Były amerykański prezydent Donald Trump zaapelował o zlikwidowanie ministerstwa edukacji w związku z kontrowersjami dotyczącymi edukacji seksualnej w szkołach - poinformowała niemiecka agencja DPA.

fot. Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America - Donald Trump, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=121268791

- Powinniśmy zlikwidować Departament Edukacji - powiedział Trump w sobotę na konferencji prawicowych konserwatystów w Dallas, w amerykańskim stanie Teksas.

W całym kraju - stwierdził były prezydent - muszą obowiązywać surowe zakazy nauczania "nieodpowiednich" treści dzieci w szkołach.

Publiczność zareagowała na tą wypowiedź burzą oklasków.

- Żaden nauczyciel nie powinien mieć prawa uczyć naszych dzieci o osobach transpłciowych bez zgody rodziców

 - powiedział Trump.

Partia Republikańska, jak zaznacza niemiecka DPA, w ostatnim czasie w wielu stanach forsowała ograniczenie praw społeczności LGBTQI (ang.oznacza lesbijki, gejów, osoby biseksualne, trans, queer i intersex - PAP)

Krytykowane prawo szkolne stanu Floryda zakazuje wykładania przedmiotów na temat "orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej" od przedszkola do trzeciej klasy i ogranicza je dla starszych uczniów.

Trump przemawiał - podobnie jak w przeszłości - jako główny mówca na "Conservative Political Action Conference". Jest to rodzaj punkt zbornego dla zwolenników Trumpa, religijnej prawicy i zwolenników teorii spiskowych - przypomnia DPA.

W czasie wystąpienia Trump spekulował na temat ubiegania się o urząd prezydenta w wyborach w 2024 roku, jednocześnie nie ogłaszając swojej kandydatury.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo