Ukraina potrzebuje więcej broni. Zełenski: Robimy wszystko, by ją otrzymać

Robimy wszystko, by otrzymać jeszcze więcej skutecznej i nowoczesnej broni - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim krajom, które dostarczają Ukrainie uzbrojenie.

Wołodymyr Zełenski
facebook.com/zelenskiy.official

- W tym tygodniu uzgodniony został kolejny pakiet wsparcia od Stanów Zjednoczonych, zawierający amunicję do wyrzutni HIMARS

 - przypomniał Zełenski. Zapewnił, że broń dostarczana Ukrainie "jest używana maksymalnie precyzyjnie i z korzyścią dla ogólnej strategii obrony" prowadzonej przez armię.

"W ciągu tego tygodnia siły zbrojne i wywiad Ukrainy uzyskały mocne rezultaty w niszczeniu logistyki armii rosyjskiej i baz na tyłach wroga" - ocenił Zełenski.

Zapewnił, że każdy atak na rosyjskie magazyny amunicji czy sprzęt wojskowy Rosji "ratuje życie ukraińskich żołnierzy i cywilów".

- Armia rosyjska nie zmienia swej taktyki, stawia na artylerię i stara się zniszczyć wszystko na swojej drodze

- powiedział Zełenski.

Jak podała w piątek agencja Reutera, administracja prezydenta USA Joe Bidena przygotowuje kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 1 mld dolarów. W jego skład ma wejść m.in. amunicja do broni dalekiego zasięgu oraz opancerzone wozy medyczne. Jeśli pakiet zostanie podpisany w obecnej formie, będzie zawierać pociski do systemów artylerii rakietowej wysokiej mobilności HIMARS oraz systemów obrony powietrznej krótkiego i średniego zasięgu NASAMS, a także 50 opancerzonych wozów medycznych. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #Wołodymyr Zełenski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo