Wypadek w Chorwacji. Pierwsi poszkodowani wracają do Polski

Polskie państwo nie pozostawia swoich obywateli bez pomocy. - Wraz z polską delegacją do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w tragicznym wypadku w Chorwacji - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dodał, że pozostałe osoby pozostają pod najlepszą opieką w chorwackich szpitalach. "Jesteśmy na bieżąco informowani o ich stanie zdrowia" - zapewnił Niedzielski.

Do Zagrzebia w sobotę pojechała polska misja medyczna pod kierownictwem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, z udziałem wiceszefa MSZ Marcina Przydacza.

Tragedia na autostradzie. Zginęli Polacy

12 osób zginęło, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie, w wyniku wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Do wypadku doszło ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Adam Niedzielski #wypadek #Chorwacja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo