Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 6:3, 3:6, 3:6 w finale tenisowego turnieju ATP w Montrealu • • •

Teraz mordują na Ukrainie. Wcześniej wagnerowcy działali w Afryce

Według śledztwa ONZ, Grupa Wagnera odpowiada za masakrę ludności cywilnej w Mali. Najemnicy będący na usługach rosyjskiego oligarchy mieli zostać wynajęci przez tamtejszy rząd.

Zdjęcie ilustracyjne
PEXELS

Jeden z incydentów przedstawionych w raporcie miał miejsce na początku marca. W ciągu dwóch dni najemnicy, opisywani jako "biali żołnierze", mieli przeprowadzić ataki na sześć miejsc w regionie granicy z Mauretanią.

Najemnicy mieli zebrać mężczyzn i starszych chłopców, związać im ręce za plecami i zawiązać oczy, następnie obrabowali domy. Pojmanych mieli bić ciężkimi kijami, podczas gdy inni z wagnerowców blokowali drzwi domów, gdzie znajdowały się kobiety i dzieci.

"Mogli tylko słyszeć krzyki mężczyzn, gdy byli bici"

- przekazano.

Ponad 30 z nich zostało uprowadzonych i zastrzelonych. Nadpalone ciała ofiar znaleziono cztery kilometry dalej, dzień później.

Przypomnijmy, że według najnowszych informacji, do Grupy Wagnera werbowani są osadzeni z rosyjskich kolonii karnych. W związku z wojną na Ukrainie, w ich szeregi miało już wstąpić ponad tysiąc morderców.

 

 


Źródło: faz.net, niezalezna.pl

#Grupa Wagnera

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo