Z OSTATNIEJ CHWILI

Prokuratura Regionalna w Szczecinie: skierowano wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom: Ewie W. i Małgorzacie M.  • • •

Po samobójstwie lekarki Austria zapowiada walkę z nienawiścią w internecie

Po samobójczej śmierci 36-letniej lekarki Lisy-Marii Kellermayr, zastraszanej przez koronasceptyków, wymiar sprawiedliwości Austrii i organy bezpieczeństwa w tym kraju mają być lepiej przygotowane do walki z nienawiścią w internecie.

Lisa-Maria Kellermayr
https://twitter.com/drlisamaria

Kellermayr, zaangażowana w walkę z pandemią Covid-19, przez wiele miesięcy była narażona na groźby śmierci ze strony koronasceptyków i w związku z tym zwróciła się o pomoc do policji. Gdy lekarka popełniła samobójstwo władze austriackie spotykają zarzuty o zbagatelizowanie jej próśb - pisze agencja dpa.

Minister sprawiedliwości Austrii Alma Zadic ogłosiła w sobotę, że będzie współpracować z ministrem spraw wewnętrznych Gerhardem Karnerem, aby zapewnić każdemu komisariatowi policji i prokuraturze środki oraz narzędzia niezbędne do poważnego traktowania wszystkich ofiar przemocy w internecie i szybkiego pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności.

"Te dochodzenia często trwają zbyt długo, co jest oczywiście niezwykle stresujące dla dotkniętych (przemocą) osób" – powiedziała minister, cytowana przez agencję dpa.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Austria #samobójstwo #koronasceptycy #hejt #nienawiść

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo