Syreny w Tel Awiwie. Jest niebezpiecznie

W sobotę w Tel Awiwie, po raz pierwszy od najnowszej eskalacji napięcia między Izraelem i Palestyńskim Islamskim Dżihadem, rozbrzmiały syreny obrony przeciwlotniczej - poinformował portal Times of Israel.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

Według wstępnych doniesień część odpalonych w kierunku miasta rakiet przechwycił izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła; inne spadły na tereny niezamieszkałe.

Wcześniej tego dnia alarmy uruchomiono w położonych bliżej granicy ze Strefą Gazy Aszkelonie i Sderocie. W pierwszym z tych miast wskutek ostrzału uszkodzono kilka samochodów. Brak informacji o ofiarach.

Ocenia się, że od piątkowego popołudnia, kiedy po izraelskim ostrzale Strefy Gazy doszło do eskalacji napięcia, w kierunku Izraela palestyńscy radykałowie wystrzelili niemal 400 rakiet i pocisków moździerzowych.

W ostrzale Strefy Gazy zginęło siedem osób, w tym jeden z przywódców organizacji Palestyński Islamski Dżihad. Grupa ta jest uznawana przez USA, Izrael i szereg innych krajów za organizację terrorystyczną. Jest finansowo wspierana przez Iran. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Tel Awiw

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo