Polscy policjanci przyjechali na miejsce wypadku pielgrzymów. Pomagają w komunikacji z rannymi

Przebywający w Chorwacji polscy policjanci przyjechali na miejsce sobotniego wypadku autokaru wiozącego do Medjugorje polskich pielgrzymów - poinformowało chorwackie MSW. Funkcjonariusze przebywają w Chorwacji w ramach projektu "Bezpieczny turystyczny kierunek".

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Policjanci są już w Varażdinie na północy kraju, gdzie pomagają chorwackim funkcjonariuszom w komunikacji z poszkodowanymi w wypadku polskimi pielgrzymami - podano w oświadczeniu resortu spraw wewnętrznych.

Chorwacki dziennik "Jutarnji list" opublikował nagranie z przydrożnej kamery, która zarejestrowała przejazd autokaru na kilka minut przed wypadkiem. Nie widać na nim niczego, co wskazywałoby na późniejszą utratę kontroli nad pojazdem przez kierowcę. Chorwackie służby rozpoczęły usuwanie z autostrady wraku autokaru.

W wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia, zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, z których 19 jest w stanie ciężkim. Wszystkie ofiary wypadku to obywatele polscy.

Aktualizacja, 16:41:

Polscy policjanci są w szpitalu najbliższym miejsca wypadku, gdzie hospitalizowanych jest 12 osób - 5 to ciężej ranni, ale ze wszystkimi jest kontakt. Policjanci starają się wesprzeć psychicznie te osoby

- powiedział rzecznik prasowy policji Mariusz Ciarka.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Medjugorie #Chorwacja #wypadek polskiego autobusu

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo