Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 6:3, 3:6, 3:6 w finale tenisowego turnieju ATP w Montrealu • • •

Rosjanie przenoszą wojska z Donbasu i z innych okupowanych terenów. Teraz cel jest jeden

Główny teatr działań wojennych przenosi się na południe Ukrainy. Siły ukraińskie nie ustają w kontratakach, niszcząc składy amunicji i rosyjskie punkty dowodzenia. Rosjanie przenoszą w okolice Chersonia siły i sprzęt m.in. z terenów Donbasu. Brytyjski wywiad przewiduje, że w najbliższym czasie najcięższe walki toczyć będą się właśnie na odcinku między Chersoniem a Zaporożem.

fot. Mil.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115914286

- Rosja przerzuca swoje siły z Donbasu i innych okupowanych terenów na południe Ukrainy, zwłaszcza w okolice Chersonia. Tam, na ok. 350-kilometrowym odcinku między Zaporożem a Chersoniem będę teraz toczyć najcięższe walki - przekazało dzisiaj brytyjskie ministerstwo obrony.

"Siły rosyjskie niemal na pewno gromadzą się na południu w oczekiwaniu na kontrofensywę Ukrainy lub w przygotowaniu do ewentualnego szturmu. Długie konwoje rosyjskich ciężarówek wojskowych, czołgów, holowanej artylerii i innej broni nadal oddalają się z ukraińskiego regionu Donbasu i kierują się na południowy zachód. Doniesiono również, że sprzęt był przemieszczany z okupowanych przez Rosję Melitopola, Berdiańska, Mariupola oraz z właściwego terytorium Rosji przez most Kerczeński na Krym. Batalionowe grupy taktyczne (BGT), które liczą od 800 do 1000 żołnierzy, zostały rozmieszczone na Krymie i prawie na pewno zostałyby wykorzystane do wsparcia rosyjskich oddziałów w rejonie Chersonia. 2 sierpnia na Krymie rozmieszczono nową BGT, a przerzucane są także BGT ze Wschodniego Zgrupowania Sił. Najprawdopodobniej w najbliższych dniach zostaną one wysłane w rejon Chersonia"

- napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

"Siły ukraińskie koncentrują się na atakowaniu mostów, magazynów amunicji i połączeń kolejowych w południowych regionach Ukrainy, w tym strategicznie ważnego łącznika kolejowego, który łączy Chersoń z okupowanym przez Rosję Krymem, prawie na pewno używając kombinacji efektów blokowania, uszkadzania, degradowania, niszczenia i zakłócania, aby spróbować wpłynąć na zdolność Rosji do logistycznego zaopatrzenia. Wojna Rosji z Ukrainą wkracza w nową fazę, a najcięższe walki przeniosą się na około 350-kilometrową linię frontu rozciągającą się na południowy zachód od okolic Zaporoża do Chersoniu, równolegle do Dniepru" - dodano.

Jak podaje Dowództwo Operacyjne "Południe", cytowane przez Antona Heraszczenkę, siły ukraińskie zniszczyły 6 składów amunicji i 3 stanowiska dowodzenia Rosjan, w tym stanowiska kontrolne 76. Dywizji Desantowo-Szturmowej i 49. Armii w Czernobajiwce, a także stanowisko dowodzenia i obserwacji batalionowej grupy bojowej w Bruskinskoje. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo