Polscy policjanci w Chorwacji pomogą poszkodowanym w wypadku

12 policjantów zostało skierowanych do pomocy poszkodowanym w wypadku autokaru w Chorwacji przy zabezpieczeniu bagaży oraz by służyć pomocą poszkodowanym, znajdującym się szpitalu w Zagrzebiu - przekazał w sobotę rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/fsHH

Mariusz Ciarka poinformował, że 12 policjantów obecnych już w Chorwacji zostało skierowanych do akcji pomocy w związku z wypadkiem polskiego autokaru w tym kraju.

"2 policjantów zostało skierowanych do zabezpieczenia bagażu podróżnych i rzeczy osobistych na miejscu wypadku autokaru, a pozostali mają służyć pomocą poszkodowanym polskim obywatelom znajdującym się w szpitalu w Zagrzebiu”

- podkreślił Ciarka.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia. Według ostatnich informacji zginęło 11 osób, 12 ofiara zmarła w szpitalu, ponad 30 osób zostało rannych.

W lipcu i sierpniu kilkunastu polskich policjantów pełni służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach nad Morzem Czarnym.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#policja #Chorwacja #Polska #wypadek #autobus

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo