„Chorwaci solidaryzują się z Polską i jej obywatelami”. Premier i szef MSZ złożyli kondolencje bliskim ofiar wypadku

Poszkodowanym w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji udzielana jest pomoc, zaangażowano wszystkie służby - zapewnił dziś chorwacki premier Andrej Plenković. - Chorwacja solidaryzuje się z Polską i jej obywatelami - przekazał szef MSZ Chorwacji Gordan Grlić Radman. Politycy złożyli kondolencje bliskim ofiar.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji
youtube.com/ Jutarnji list screen

Premier Chorwacji poinformował na Twitterze, że rozmawiał z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim o strasznym wypadku drogowym, do jakiego doszło w pobliżu miejscowości Brezniczki Hum. W wypadku zginęło 12 polskich obywateli.

Plenković dodał, że w imieniu rządu chorwackiego złożył kondolencje bliskim ofiar. Zapewnił, że do działań związanych z wypadkiem zaangażowano wszystkie chorwackie służby. Poszkodowanym udzielana jest pomoc - podkreślił premier.

Solidaryzujemy się z Polską i jej obywatelami

Minister poinformował na Twitterze, że rozmawiał przez telefon z szefem polskiej dyplomacji Zbigniewem Rauem. Polityk podczas rozmowy przekazał wyrazy współczucia w związku z wypadkiem i wyraził nadzieję na szybkie wyzdrowienie poszkodowanych.

[polecam:https://niezalezna.pl/452760-media-informuja-o-mozliwej-przyczynie-wypadku-w-chorwacji-ziobro-polecilem-prokuraturze-wszczac-sledztwo

"Chorwaci solidaryzują się z Polską i jej obywatelami"

- dodał.

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Składam najszczersze wyrazy współczucia rodzinom ofiar oraz całemu Narodowi Polskiemu

- napisał w mediach społecznościowych premier Ukrainy Denys Szmyhal.

Szef ukraińskiego rządu napisał na Twitterze, że "ze smutkiem przyjął dziś wiadomość o tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji, w którym zginęło i zostało rannych wielu osób".

"Składam najszczersze wyrazy współczucia rodzinom ofiar oraz całemu Narodowi Polskiemu. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim rannym"

- napisał Szmyhal.

Według najnowszych informacji w wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia, zginęło 12 osób, a ponad 30 zostało rannych.

Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina przekazał wcześniej, że ofiary wypadku to polscy obywatele. Premier Mateusz Morawiecki dodał, że byli to pielgrzymi, zmierzający do Medjugorje.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo