Nadzorował rakietowe zbrojenia Tajwanu. Urzędnik resortu obrony znaleziony martwy w hotelu

Urzędnik tajwańskiego ministerstwa obrony, który nadzorował zbrojenia rakietowe kraju, został dziś rano znaleziony martwy w pokoju hotelowym. Jak podaje miejscowe centrum medyczne, przyczyną zgonu był zawał serca. Odrzucono hipotezy o możliwym zabójstwie.

flickr.com/ironypoisoning/CC BY-SA 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

57-letni zastępca szefa jednostki badawczo-rozwojowej ministerstwa obrony Tajwanu Oujang Li-Sing, zastępca szefa należącego do armii Tajwanu instytutu badawczo-rozwojowego, został znaleziony martwy w sobotę rano w pokoju hotelowym w powiecie Pingtung na południu Tajwanu – informowała agencja Reutera.

Policja nie znalazła w pokoju ani na nagraniach z kamer monitoringu oznak walki, włamania, wtargnięcia osób trzecich ani żadnych innych niepokojących śladów – podała CNA, powołując się na przedstawiciela policji.

Lokalne centrum medyczne określiło przyczynę zgonu urzędnika jako zawał serca spowodowany chorobą. Krewni zmarłego powiedzieli policji, że cierpiał on wcześniej na chorobę serca i przebył zabieg wszczepienia stentu – przekazała tajwańska agencja prasowa.

Oujang był zastępcą szefa należącego do tajwańskiej armii Instytutu Nauki i Technologii Czung-Szan. Według CNA w ramach funkcji pełnionej od początku bieżącego roku nadzorował projekty związane z produkcją pocisków.

Instytut stara się obecnie zwiększyć produkcję pocisków ponad dwukrotnie do blisko 500 sztuk rocznie, podczas gdy Tajwan wzmacnia swoje zdolności bojowe w obliczu zagrożenia militarnego ze strony Chin - podkreśla Reuters.

Wiadomość o śmierci Oujanga zbiegła się w czasie z nasileniem napięć w relacjach Tajwanu z Chinami w związku z niedawną wizytą na wyspie spikerki Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. W odwecie za tę wizytę Chiny, które uznają Tajwan za część swojego terytorium, od czwartku prowadzą bezprecedensowe manewry wojskowe na obszarach wód i przestrzeni powietrznej otaczających wyspę.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo