Tragiczny wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Nie żyje 11 osób, jest wielu rannych

11 osób zginęło, wiele zostało rannych w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w sobotę przed godziną 6.00 na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia - poinformowała chorwacka agencja prasowa HINA. Informację potwierdziło polskie MSZ, na miejsce udają się polskie służby konsularne. Dodał, że wszystkie ofiary wypadku to obywatele polscy.

586215; Twitter.com/@ibrkicRTL [screenshot]

Do wypadku autokaru na polskich tablicach rejestracyjnych doszło ok. godziny 5.40 na autostradzie A4 między miejscowościami Jarek Bisaski i Podvorec. Na miejscu pracuje wiele zastępów ratowniczych straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji.

Służby poinformowały po godzinie 8.00 czasu lokalnego, że zginęło 11 osób, a wiele jest rannych. Poszkodowani trafili do szpitali w Zagrzebiu i Varażdinie. Z pojazdu udało się wyciągnąć wszystkich podróżnych. Informacje o ofiarach śmiertelnych i rannych potwierdziło chorwackie ministerswo spraw wewnętrznych.

Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Na fotografiach z miejsca zdarzenia widać, że pojazd zjechał z trasy do przydrożnego rowu.

Jak podaje portal vecernji.hr, na miejscu pojawili się szef chorwackiego MSW oraz wicepremier Tomo Medved.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

mdZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo