Kara za skandowanie "Putin, Putin". Fenerbahce zapłaci za skandaliczne zachowanie tureckich kibiców

UEFA nałożyła na Fenerbahce Stambuł grzywnę w wysokości 50 tys. euro oraz karę częściowego zamknięcia stadionu na jeden mecz - w zawieszeniu na dwa lata. To skutek skandowania przez kibiców "Putin, Putin" podczas spotkania kwalifikacji Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów.

Kibice Fenerbahce zaczęli skandować nazwisko Władimira Putina podczas meczu z Dynamem Kijów
fot. twitter.com/Fenerbahce

Skandowanie nazwiska prezydenta Rosji przez część kibiców gospodarzy rozpoczęło się w 57. minucie gry, gdy Witalij Bujalski zdobył pierwszego gola dla gości. Dynamo wygrało po dogrywce 2:1 i awansowało do kolejnego etapu eliminacji piłkarskiej Champions League.

Potępiają wybryk tureckich kibiców

Zachowanie fanów Fenerbahce potępił rumuński trener kijowian Mircea Lucescu, który uznał incydent "godnym ubolewania".

Nie sądziłem, że spotka nas coś takiego

- przyznał.

Zachowanie części publiczności potępiło w mediach społecznościowych spora liczba sympatyków klubu ze Stambułu, a sprawą zajęła się UEFA. W efekcie na Fenerbahce nałożono grzywnę w wysokości 50 000 tys. euro i ukarano częściowym - obejmującym co najmniej pięć tysięcy kibiców - zamknięciem obiektu Sukru Saracoglu na następny mecz rozgrywek UEFA.

Wyjaśniono, że kara wynika ze złamania regulaminu dot. "rzucania przedmiotów i prowokacyjnego zachowania o charakterze obraźliwym, czyli niedozwolonych przyśpiewek", a częściowe zamknięcie stadionu podlega "okresowi próbnemu trwającemu dwa lata".

Turecki klub tłumaczył się, że skandowanie nazwiska prezydenta Rosji trwało 20 sekund i było spowodowane "przesadnym" świętowaniem zdobycia gola przez niektórych piłkarzy z Kijowa. Od 24 lutego trwa zbrojna inwazja Rosji na Ukrainę, która pochłonęła już kilkanaście tysięcy ofiar.

 

 


Źródło: pap, niezalezna.pl

#Rosja #Fenerbahce #Putin

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo