Jachira rozdziera szaty nad Frasyniukiem, atakuje „ludzi w polskich mundurach”. Pełen odlot! WIDEO

Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić - napisał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro po warunkowym umorzeniu sprawy Władysława Frasyniuka. Frasyniuka, który polskich żołnierzy w czasie próby określił mianem "śmieci". Sprawie poświęciła swoje sejmowe oświadczenie Klaudia Jachira. Po której ze stron się opowiedziała?

Klaudia Jachira/ fot. iTV Sejm; Władysław Frasyniuk/ fot. zrzut ekranu z TVN24

- Sąd umorzył sprawę Władysława Frasyniuka, który oskarżony był o znieważenie żołnierzy, pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. Byłam na tej granicy razem z innymi posłankami i posłami i ci żołnierze nie dopuścili nas do uchodźców - rozpoczęła Jachira.

Odwołała się do czwartkowego posiedzenia wrocławskiego sądu. Orzeczenie jednak jest nieprawomocne, a prokuratura już zapowiedziała apelację.

Dalej atakując polskich żołnierzy, mówiła:

„pod osłoną nocy wypychali tych zrozpaczonych ludzi przez granicę, często na pewną śmierć. Właśnie wobec takich praktyk, ludzi ubranych w polskie mundury, zaprotestował Władysław Frasyniuk, a niezawisły sąd warunkowo umorzył tę sprawę”.

- Jednak wyrok niezawisłego sądu nie przypadł do gustu jednemu szeryfowi, który przypadkowo akurat pełni w naszym kraju funkcję ministra sprawiedliwości – mówiła dalej.

Przywowłała twitterowy wpis ministra Ziobry. Ten napisał:

Słowa ministra - zdaniem Jachiry - nie są w stanie obrazić Frasyniuka, bo „taka osoba jak minister sprawiedliwości nie jest w stanie go obrazić”.

Dalej przekonywała, że „nakłanianie żołnierzy przez prokuratora generalnego, by nie respektowali wyroków niezawisłych sądów, jest nawoływaniem do obalenia porządku prawnego w Polsce”. To przewrotnie pozytywna wiadomość, bo polityk Koalicji Obywatelskiej jednocześnie przyznała, że taki porządek w Polsce panuje, co jej ugrupowanie konsekwentnie kwestionuje.

Jachira zdobyła się też na „odczytanie marzeń ministra Ziobry”. Do czego - zdaniem polityk KO - dąży prokurator generalny?

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Klaudia Jachira

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo