Wielka chwila dla polskiego futbolu! Robert Lewandowski z imponującą prezentacją w Barcelonie. WIDEO

Robert Lewandowski został zaprezentowany na legendarnym stadionie Camp Nou jako nowy piłkarz FC Barcelony. Polaka, który założył koszulkę z numerem 9, witały tysiące fanów Blaugrany.

Robert Lewandowski powitany po królewsku w Barcelonie
fot. screen/Twitter

Na to chwilę czekali kibice piłkarscy w Polsce i na całym świecie od wielu dni. Robert Lewandowski przy aplauzie tysięcy fanów na Camp Nou (oficjalnie rozeszło się 57.300 wejściówek na to wydarzenie) został zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelony. Tak imponującą prezentację w nowym klubie miała zaledwie garstka piłkarzy w historii.

Robert Lewandowski z dziewiątka w FC Barcelonie

Lewandowski na murawie pojawił się w koszulce z numerem dziewięć. Podczas tourne Barcelony w USA występował w meczach towarzyskich z "12", ale w oficjalnych spotkaniach będzie grał już ze swoim ulubionym numerem, z którym jest kojarzony od lat. Po krótkim powitaniu i podziękowaniach prezesa Joana Laporty głos zabrała gwiazda dnia.

Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Jestem dumny, że zostałem piłkarzem Barcelony. Chcemy wam na tym stadionie dać wiele wspaniałych zwycięstw i wiele pięknych bramek

- Lewandowski skierował się do kibiców.

Aplauz dla Lewandowskiego na Camp Nou

Odpowiedzią były oklaski, które wzmogły się jeszcze, gdy Polak - zgodnie ze zwyczajem - zaczął żonglować piłką. RL 9 przy okazji pokazał duże umiejętności techniczne, co wywołało kolejny aplauz trybun.

Okazję do zdobycia premierowego gola w barwach Barcelony Lewandowski będzie miał już za dwa dni, gdy Barca zmierzy się z meksykańskim Pumas w ostatnim meczu sparingowym przed sezonem. Rozgrywki hiszpańskiej La Liga "Duma Katalonii" rozpocznie 13. sierpnia spotkaniem z Rayo Vallecano.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Robert Lewandowski #FC Barcelona

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo