Propaganda z Kremla nie odpuszcza. Chcą skłócić Polaków i Ukraińców. Tym razem rzekomymi "problemami z żywnością"

- Rzekome problemy z żywnością w Polsce Kreml wpisuje w antyukraińską propagandę i dezinformacyjne działania. (...) Od początku napaści na Ukrainę, Kreml chce skłócić ze sobą naród polski z ukraińskim - ocenił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/pasja1000

Według rosyjskiej propagandy kryzys cukrowy w Polsce ma być wynikiem napływu dużej liczby uchodźców z Ukrainy i zwiększonego przez to popytu na ten produkt - wskazał rzecznik.

Żaryn podkreślił, że zamieszczane na rosyjskich platformach informacyjnych zaczerpnięte z polskich mediów i zmanipulowane treści dotyczące np. wzrostu cen cukru w Polsce wskazują na zagrożenia dla bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju płynące z ich obecności.

"Kreml chce skłócić Polskę z Ukrainą"

Jego zdaniem pokazuje to, że nie słabnie szerzenie antypolskiej i antyukraińskiej propagandy przez zaangażowane w ten proceder rosyjskie portale internetowe.

"Celowo zmanipulowane przez Rosjan treści służą wzbudzaniu wśród Polaków wrogości do przebywających u nas uchodźców z Ukrainy. Ich skutkiem ma być wycofanie zgody polskiego społeczeństwa dla napływu Ukraińców"

- wskazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową Żaryn.

"To kolejny przykład pokazujący, jak rosyjska propaganda od początku inwazji Kremla na Ukrainę próbuje skłócić nasze narody - Polaków i Ukraińców"

- dodał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego, trwa 162 dzień.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#wojna #Ukraina #Rosja #żywność #propaganda #dezinformacja

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo