W piątek rusza OFF Festival. Powrót po dwóch latach

OFF Festival rozpocznie się w piątek 5 sierpnia w Katowicach. W Dolinie Trzech Stawów, po dwóch latach pandemicznej przerwy, uczestnicy tego festiwalu muzyki alternatywnej będą mogli posłuchać m.in. Iggy Popa, Central Cee, METRONOMY, Mura Masy, Bedoes, RIDE, Bikini Kill i Ghetts.

Autorstwa Przykuta - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2603068

Jak przekazał w swoim czwartkowym biuletynie samorząd Katowic, który jest gospodarzem wydarzenia, OFF Festival odbędzie się w weekend 5-7 sierpnia. podobnie jak przed pandemią na kilku scenach rozstawionych w wydzielonej na tę okazję części rekreacyjnych terenów Doliny Trzech Stawów.

W piątek będzie można wziąć udział w koncertach takich gwiazd, jak: Mura Masa, Ride grający płytę „Nowhere”, legendę punk rocka – zespół Bikini Kill, ROMY i ukraińskiej raperki Alyony Alyony.

W sobotę wystąpią m.in. Iggy Pop, Ghetts, PC Music Showcase, Dry Cleaning, Molchat Doma czy Arooj Aftab – pakistańską artystkę, która za swój singiel „Mohabbat” otrzymała w tym roku nagrodę Grammy. Festiwal zamykać będą występy m.in. Central Cee, METRONOMY, Charlotte Adigery & Bolis Pupul czy Amenra.

Na scenach nie zabraknie polskich wykonawców z różnych nurtów muzycznych. Będzie można usłyszeć między innymi Bedoesa, asthma, Oxford Drama, braci Kacperczyk, Gruzję, Midsommar, Lordofon i Dziarmę. Zespół Papa Dance zagra pierwszy lat od lat pod tą nazwą swoją płytę z 1986r. - „Poniżej krytyki”.

Dodatkowo w czwartek 4 sierpnia odbędzie się pięć koncertów w pięciu ważnych dla Katowic miejscach w ramach „OFF Before Czujesz Klimat?”. Będą to willa Wojciecha Kilara, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Liceum im. A. Mickiewicza, WOLNO oraz 30. piętro biurowca .KTW.

W tych przestrzeniach wystąpią Eddie Chacon, Jerry & The Pelican System, Alabaster dePlume, Half Waif, Julek Ploski, Pink Siifu & tha NEGRO ALIVE Experience,! Jerzyk Krzyżyk, MIKE i nath.

Imprezie w Dolinie Trzech Stawów tradycyjnie towarzyszyć będzie Kawiarnia Literacka, której kuratorkami od lat są Sylwia Chutnik i Karoliną Sulej. Hasłem tegorocznej edycji Kawiarni Literackiej jest „BUNT”.

Kuratorki wyjaśniają, że w czasach niepewności, wojny i katastrofy klimatycznej będą wraz z uczestnikami starać się odnaleźć sens i możliwości oporu, szukać nie tylko skutecznych form zmiany świata, ale przede wszystkim zastanawiać się jak miałby on wyglądać.

Uczestnicy Kawiarni Literackiej będą mogli posłuchać przedpremierowego czytania przez pisarkę jej najnowszej książki „Tyłem do kierunku jazdy”. W programie są również panele dyskusyjne z udziałem między innymi Anny Gacek, Małgorzaty Halber i Doroty Kotas. Odbędzie się także panel „Rebel grrrls!” wokół premiery książki „Do przodu, dziewczyny” Sary Marcus.

Ponadto dla rodziców z dziećmi przewidziano strefę relaksu i edukacji, zwanej Piaskoffnicą, a dla wszystkich chętnych: zajęcia jogi i zajęcia z oddechu energetyzującego, strefę gastronomiczną i OFF Market. Nocleg jest możliwy na festiwalowym polu namiotowym. Na czas wydarzenia Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi specjalną linię autobusową z i do centrum miasta.

Gospodarzem festiwalu jest Miasto Katowice, sponsorem głównym – Perlage, sponsorem sceny leśnej oraz „OFF Before Czujesz Klimat?” – Rossmann, natomiast sponsorem sceny eksperymentalnej – BUH. Bilety zakupione w 2020 i 2021 roku zachowują ważność. Karnety na tegoroczną edycję są nadal dostępne na stronie off-festival.pl.

Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca mogą zarezerwować 1-dniowe bilety lub 3-dniowe karnety na OFF Festival z 20-procentową zniżką. Rezerwację prowadzi Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. K. Bochenek. Szczegóły na stronie Instytucji Kultury Katowice - Miasto Ogrodów: OFF Festival z Katowicką Kartą Mieszkańca (miasto-ogrodow.eu).

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo