Kolejna podwyżka oprocentowania lokat w PKO Banku Polskim

Od 1 sierpnia br. PKO Bank Polski podnosi oprocentowanie lokat półrocznych na nowe środki, Lokaty mobilnej, oraz Lokaty dla seniorów 60+.  Wzrasta też oprocentowanie lokaty w ramach programu inwestycyjnego Autolokacja III. To kolejne zmiany w ofercie depozytowej banku w ostatnich tygodniach.

fot. mat. pras.

Z satysfakcją obserwujemy, że nasze działania w zakresie poszerzania oferty depozytowej, są doceniane przez klientów. Istotnie wzrosła sprzedaż lokat, dodatkowo klienci coraz częściej korzystają z promocyjnych depozytów przy okazji inwestycji w fundusze

– mówi Rafał Madej, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych w PKO Banku Polskim.

Autolokacja III jest w ofercie PKO Banku Polskiego od blisko miesiąca, a już zdobyła sporą grupę zwolenników, którzy ulokowali w niej, w sumie 266 milionów złotych. Program ten zakłada ulokowanie minimum 10 tys. zł na lokacie 6 miesięcznej, z której w momencie uruchomienia programu i po kolei co miesiąc , 1/7 lokaty jest przenoszona do wybranego przez klienta funduszu inwestycyjnego, co pozwala uśrednić cenę zakupu jednostek funduszy i zmniejszyć ryzyko inwestycji. Po zakończeniu 6-miesięcznego okresu cała kwota jest ulokowana w funduszu, a odsetki za lokatę są wpłacane na konto posiadacza Autolokacji III.

Oprocentowanie lokaty w ramach Autolokacji III od 1 sierpnia wynosi 7 proc. w stosunku rocznym.

Pozostałe podwyżki oprocentowania lokat w PKO Banku Polskim:
lokata mobilna na 3 miesiące – 6 proc. w skali roku. Można ją założyć w aplikacji mobilnej IKO, na kwotę do 50 tys. zł. Klient może posiadać jedną aktywną lokatę;
lokaty na nowe środki na 6 miesięcy
– 6 proc. w skali roku dla klientów indywidualnych,
– 6,5 proc. w skali roku dla klientów Bankowości Osobistej i Prywatnej PKO;
lokata dla osób 60+ na 24 miesiące – 6 proc. w skali roku. Jest dostępna we wszystkich kanałach (oddziały banku, agencje, kanały zdalne), kwota do 50 tys. zł.
Szczegółowe informacje dotyczące pełnej oferty depozytowej banku są dostępne na stronie Oszczędności w serwisie www.pkobp.pl.

 

 

 

 


Źródło: redakcja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo