10-latka wybrała się w podróż pociągiem. Sama. Do domu wróciła radiowozem

10-letnia dziewczynka z Warszawy wybrała się sama, bez wiedzy rodziny na wakacyjną wyprawę pociągiem do Tczewa - poinformowała w środę warmińsko-mazurska policja. Ze stacji kolejowej w Iławie dziecko odwieziono do domu radiowozem, pod opieką policjantów.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/GiselaFotografie

O dziecku, które podróżuje bez opieki dorosłych i bez biletu, powiadomiła iławską policję obsługa pociągu relacji Gliwice-Gdynia. Dziewczynce towarzyszył jedynie jej piesek.

"W rozmowie z funkcjonariuszami dziewczynka powiedziała, jak się nazywa, że ma 10 lat, mieszka w Warszawie i postanowiła pojechać do znajomych do Tczewa, nikomu w domu nic nie mówiąc"

- poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Policjanci ustalili adres zamieszkania 10-latki i powiadomili jej matkę. Odebrali dziecko od obsługi pociągu i przetransportowali je radiowozem z powrotem do Warszawy.

"Dziewczynka wspólnie ze swoim czworonożnym przyjacielem, cała i zdrowa została odwieziona do babci, gdyż mama była w pracy. 10-latka wyglądała na bardzo podekscytowaną zamieszaniem wokół własnej osoby i przejażdżką radiowozem"

- przekazała policjantka.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Warszawa #Tczew #pociąg #dziecko #wyprawa #policja

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo