Pentagon: twierdzenia Rosjan o zniszczeniu HIMARS-ów są fałszywe

Rzecznik Pentagonu zaprzeczył doniesieniom Kremla, jakoby armia rosyjska miała zniszczyć sześć wyprodukowanych w USA systemów rakietowych typu HIMARS - poinformowała wczoraj wieczorem agencja Reutera.

System HIMARS
fot. Sgt Anthony Ortiz - www.defenseimagery.mil Domena publiczna via wikimedia

Rosyjska agencja Interfax cytowała we wtorek wypowiedź ministra obrony Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu, który poinformował o zniszczeniu HIMARSów na Ukrainie.

"Jesteśmy świadomi tych najnowszych twierdzeń ministra Szojgu i są one ponownie ewidentnie fałszywe" - powiedział rzecznik Pentagonu Todda Breasseale i dodał: "to, co ma miejsce, to fakt, że Ukraińcy stosują z druzgocącą dokładnością i skutecznością, każdy z precyzyjnych systemów rakietowych, które USA, nasi sojusznicy i partnerzy zapewnili im (Ukraińcom -PAP) do obrony przed brutalną, zbrodniczą inwazją Rosji".

Rosja wielokrotnie deklarowała, że zniszczyła znajdujące się na Ukrainie HIMARSy, ale jak do tej pory nie przedstawiła dowodów potwierdzającą tę tezę - przypomina Reuters.

Ukraińscy oficjele poinformowali, że armia ukraińska obsługuje około tuzina systemów HIMARS, których dokładność i duży zasięg pozwoliły Kijowowi zmniejszyć przewagę artyleryjską Rosji

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rosja #USA #Ukraina #HIMARS

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo