Najnowszy numer „GP”: Sieci łupią Polaków. Kolonizacja polskiego handlu

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 3 sierpnia 2022 r. szczególnie polecamy raport Jacka Liziniewicza na temat supermarketów i cen żywności: „Sieci łupią Polaków. Kolonizacja polskiego handlu”. Poza tym rozmowa z Magdaleną Szypiórkowską, która oskarża o molestowanie dyrektora WORD w Gorzowie Wielkopolskim, działacza Platformy Obywatelskiej Jarosława Śliwińskiego. Będzie też o tym, jak gdański sąd sprzyja europosłance PO i moskiewskim Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Nikt nie spodziewał się, że w lipcu 2022 roku, gdy za naszą wschodnią granicą szaleje wojna, tematem numer jeden w Polsce stanie się cukier. „Słodkie szaleństwo”, które wybuchło w naszym kraju, to zdaniem ekspertów i znawców branży wynik czystej spekulacji. Jedną z głównych ról w tym teatrze odegrały działające w naszym kraju zagraniczne sieci handlowe. Rok 2022 to czas rekordowych zysków tych podmiotów, które często mają marże wyższe w Polsce niż w ich rodzimych krajach. 
- czytamy w tekście Jacka Liziniewicza.

Ponadto w numerze:

  • Dyrektor z Platformy chwalił się, że ma znajomości wszędzie

Jestem zwykłą babą, ale taką, która nie zamierza udawać, że nic nie rozumie, patrząc na te molestowania, mobbing, przekręty, cwaniactwa, na te uśmiechnięte twarze, takie pewne siebie, że na sto procent nikt im nic nie zrobi. I może nic im nie zrobię, może nic nie zdziałam, jednak będę miała tę pewność, że zrobiłam, co mogłam. Na tym najbardziej mi zależy
- mówi „Gazecie Polskiej” Magdalena Szypiórkowska, która oskarża o molestowanie dyrektora WORD w Gorzowie Wielkopolskim, działacza Platformy Obywatelskiej Jarosława Śliwińskiego. Rozmawia Sławomir Wieczorek

  • Platforma-widmo. Członkowie wciągani do partii za uszy. Tych, którzy się nie zapiszą, partia „ma w d…”

93-letnia wrocławianka postanowiła wstąpić do „koła marketingu politycznego” Platformy Obywatelskiej. Córki tejże 93-letniej specjalistki od marketingu, w wieku 67 i 63 lat, zgłosiły z kolei akces do tamtejszego koła ekologicznego PO. Historia z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie zapisanie się do PO było warunkiem pracy w instytucji podległej urzędnikom z tej partii, skłoniła nas do przyjrzenia się, jak wyglądają zachęty do wstąpienia w szeregi Platformy w miastach, w których sprawuje ona władzę. – Kiedy odmówiłam wstąpienia do PO, usłyszałam od prominentnego działacza tej partii: to z czego tam masz zamiar, dziewczyno, żyć? – opowiada nam Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, społeczniczka z Łodzi.
- ujawnia Piotr Lisiewicz.

  • Moskiewski Uniwersytet Warszawski. Skutki ocieplenia z czasów Tuska na uczelni wciąż trwają

Na liście partnerskich uczelni Uniwersytetu Warszawskiego, na które w ramach umów bilateralnych mogą wyjeżdżać polscy studenci, nadal znajdują się Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) i Petersburski Uniwersytet Państwowy. Współpraca z nimi została jedynie zawieszona – i to dopiero 24 lutego 2022 roku. Rektorzy obu tych rosyjskich szkół poparli inwazję na Ukrainę. 
- więcej w tekście Grzegorza Wierzchołowskiego.

  • Jak gdański sąd sprzyja europosłance PO 

Wyrok uniewinniający Magdalenę Adamowicz jest „destrukcyjny dla porządku prawnego” w Polsce – twierdzi Prokuratura Krajowa w wewnętrznych notatkach, do których dotarła „Gazeta Polska”. Śledczy nie mogą jednak złożyć apelacji, bo gdański sąd przedłużył czas na sporządzenie pisemnego uzasadnienia decyzji do końca sierpnia, a zarzuty już wkrótce mogą się przedawnić.
- ujawnia Piotr Nisztor.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo