Kibice nie dostaną już piłkarskich koszulek! Klub wydał oficjalny zakaz

Ajax Amsterdam zakazał kibicom prosić piłkarzy o oddawanie po meczach klubowych koszulek. Do tej pory tego typu prośby dość często pojawiały się na wznoszonych z trybun transparentach i często spotykały się z przychylnością samych piłkarzy. Teraz tego typu praktykom położyła kres decyzja władz klubu. Jednym z argumentów są... przepisy przeciwpożarowe.

Zdjęcie autorstwa Pixabay z Pexels

Zdaniem władz Ajaxu kierowanych do zawodników próśb o koszulki, głównie od najmłodszych kibiców, było w ostatnim czasie zbyt wiele. b

Holenderskie media poinformowały także, że nie bez znaczenia była krytyka, jaka spadła na piłkarzy z Amsterdamu po przegranym 30 lipca meczu o Superpuchar Holandii z PSV Eindhoven. Po spotkaniu spora część graczy Ajaksu została nazwana aroganckimi ze względu na odmowę oddania fanom meczowych koszulek. Klub, wprowadzając zakaz, chce uniknąć kolejnych takich sytuacji.

Ponadto, według zarządu Ajaxu, stosowane przez kibiców do przekazania próśb fragmenty tektury stanowiły też zagrożenie pożarowe. Z tego powodu wiele z nich było konfiskowanych.

 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo