Z OSTATNIEJ CHWILI

Prokuratura Regionalna w Szczecinie: skierowano wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom: Ewie W. i Małgorzacie M.  • • •

Nowy sondaż. PiS wygrywa, nawet bez koalicjanta. Konfederacja poza Sejmem, AgroUnia - bez szans

Gdyby teraz odbyły się wybory wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Nawet gdyby Solidarna Polska startowała osobno - wynika z najnowszego sondażu. Według badania, PiS może w takim wariancie liczyć na niemal 35 proc. poparcia. Koalicja Obywatelska mogłaby otrzymać prawie 28 proc.

Jarosław Kaczyński
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Według sondażu opublikowanego przez "Rzeczpospolitą", PiS - bez działaczy Solidarnej Polski na listach - może liczyć na 34,9 proc. poparcia. Partia Zbigniewa Ziobry może liczyć na 0,7 proc. głosów. W poprzednim badaniu IBRiS dla „Rz” przeprowadzonym w drugiej połowie czerwca Zjednoczona Prawica razem z Solidarną Polską miała 34,5 proc. poparcia.

Najsilniejszą formacją opozycyjną jest Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 27,7 proc. Na trzecim miejscu Lewica z wynikiem 9,6 proc., na kolejnych – Polska 2050 Szymona Hołowni z 9,3 proc., PSL-Koalicja Polska ma w tym sondażu 5,5 proc.

Pod progiem jest Konfederacja z 4,6 proc. AgroUnia Michała Kołodziejczaka, która w marcu została zarejestrowana jako partia polityczna, ma w tym badaniu 1,3 proc.

Jak podkreśla dziennik, dla wyniku wyborów kluczowa będzie grupa niezdecydowanych, którzy mogą w przyszłym roku sprawić największą niespodziankę.

Badanie zostało przeprowadzone przez IBRiS w dniach 29-30 lipca na 1000-osobowej grupie respondentów. Zrealizowano je metodą CATI.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polityka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo