Szkoleniowiec rywali Polaków na mundialu w Katarze pracował jako sprzątacz: „Dobrze mi to zrobiło”

Na zbliżających się wielkimi krokami piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze Biało-czerwoni w grupie spotkają się z Arabią Saudyjską. Selekcjoner tej drużyny - Herve Renard - w przeszłości pracował jako sprzątacz.

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Arabii Saudyjskiej, Herve Renard ma polskie korzenie
fot. twitter.com/iDiskiTimes

Herve Renard od trzech lat prowadzi reprezentację Arabii Saudyjskiej z którą Biało-czerwoni zmierzą się podczas mundialu w Katarze. Trener, którego matką jest Polka urodzona w okupowanej przez Niemców Francji, podczas kariery piłkarskiej związany był przede wszystkim z AS Canes. Okazuje się jednak, że Renard pracował w przeszłości także jako sprzątacz i przyznaje, że nie było to łatwe zajęcie.

Zrozumiał, jak wygląda życie

Bardzo trudna praca, ale dobrze mi to zrobiło. Gdy cały czas wypełnia ci futbol, to nie wiesz, jak wygląda życie. To coś szczególnego

- powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Renard później sam prowadził także firmę sprzątającą i - jak przyznaje - to doświadczenie przydaje mu się także teraz.

Dzięki temu rozumiem, co czują ludzie, którzy ciężko pracują, by zarobić pieniądze. Wszyscy piłkarze powinni wiedzieć, jak wygląda normalne życie

- dodał Renard.

Polacy z Arabią Saudyjską na mistrzostwach świata w Katarze spotkają się 26. listopada. Wcześniej drużynę prowadzoną przez selekcjonera Czesława Michniewicza czeka jeszcze mecz z Meksykiem (22.11). Fazę grupową mundialu Biało-czerwoni zakończą starciem z Argentyną (30.11), a kibice już ostrzą sobie zęby na pojedynek Roberta Lewandowskiego z Lionelem Messim.

 

 Źródło: przegląd sportowy, niezalezna.pl

#Herve Renard #Katar 2022

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo