Gubernator Generalny Australii chwali Polaków za pomoc Ukraińcom. „Z podziwem patrzymy na ich hojność”

"Australijczycy z podziwem patrzą na hojność narodu polskiego, który przyjął pod swoje dachy miliony Ukraińców uciekających przed wojną" - powiedział dziś w Warszawie Gubernator Generalny Australii David Hurley. Australia, jak i Polska wnosi istotny wkład w pomoc narodowi ukraińskiemu - dodał.

Uchodźcy z Ukrainy na przejściu granicznym w Przemyślu
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Gubernator Generalny Australii składa w poniedziałek wizytę w Warszawie, gdzie spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Hurley podkreślił później na wspólnej konferencji prasowej z polskim prezydentem, że dzisiaj ponad 200 tys. osób mieszkających w Australii ma polskie korzenie. "Nasze więzi nigdy nie były silniejsze. Nasze kraje współpracują ze sobą blisko na arenie międzynarodowej. Wspólnie hołdujemy zasadom demokratycznym, wspieramy oparty na prawie porządek międzynarodowy" - zaznaczył.

Dziś w 78. rocznicę Powstania Warszawskiego z dumą wspominam australijskich lotników, którzy przylecieli do Warszawy z transportem środków, by wspomóc Armię Krajową, niektórzy z nich zginęli i są pochowani w Polsce

-  powiedział Hurley. "Dzisiaj miałem zaszczyt złożyć wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza, aby ich uhonorować" - dodał.

Gubernator Generalny Australii podkreślił też, że od 24 lutego tego roku Australijczycy z podziwem patrzą na ogromną hojność narodu polskiego, "który przyjął pod swoje dachy miliony Ukraińców uciekających przed straszliwą agresją Rosji na ich kraj".

Australia, jak i Polska wnosi istotny wkład w pomoc rządowi i narodowi ukraińskiemu

 - mówił Hurley. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Australia #Polska #Ukraina #Pomoc Ukrainie

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo