Zofia Klepacka w hołdzie swojemu dziadkowi i innym Powstańcom Warszawskim. „To ten dzień” [WIDEO]

Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie Zofia Klepacka w wyjątkowy sposób oddała hołd swojemu dziadkowi Marianowi Klepackiemu ps. "Cichy" oraz innym Powstańcom, którzy 1 sierpnia 1944 roku ruszyli do walki przeciwko niemieckiemu okupantowi. To nagranie chwyta za serce.

Zofia Klepacka uczciła pamięć Powstańców
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Nasza znakomita sportsmenka nie ukrywa, że wartości patriotyczne są jej bliskie, także ze względu na losy rodziny. 1 sierpnia 2022 r., w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, zaprezentowała wiersz zadedykowany swojemu dziadkowi, który walczył w Powstaniu. "Cześć i chwała bohaterom" - zakończyła recytację przy dźwiękach "Warszawianki" w tle. Warto obejrzeć to poruszające nagranie. 

Dziadek Zofii Klepackiej to Marian Klepacki ps. "Cichy" (ur. 1910), podczas powstania żołnierz II batalionu szturmowego "Odwet". Zmarł w 1965 roku w Warszawie. 

Powstanie Warszawskie 1944. Cześć i chwała bohaterom!

78 lat temu, 1 sierpnia 1944 r., na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Jego militarnym celem było wyzwolenie stolicy spod niezwykle brutalnej niemieckiej okupacji, pod którą znajdowała się od września 1939 r.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Powstanie Warszawskie #Zofia Klepacka

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo