Telewizja Republika w lepszej jakości i na kolejnym multipleksie. ZOBACZ, co zmieni się od sierpnia

Nadchodzą zmiany dla widzów Telewizji Republika. Abonenci UPC Polska będą mogli oglądać telewizyjne pasmo Strefy Wolnego Słowa w wysokim standardzie HD. Jest też dobra wiadomość dla korzystających z multipleksu na Śląsku. Kiedy zmiany wchodzą w życie?

Pomieszczenie realizacji programow Telewizji Republika. Fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Po zmianie standardu nadawania, widzowie Republiki zalali portal telewizji pytaniami o brak możliwości odbierania stacji. „Czy TV Republika będzie dalej dostępna w cyfrowej TV naziemnej w Warszawie? Na kanale 23 nic nie ma”, „Od dwóch dni nie mam TV Republika, co się dzieje na naziemnej?”, „Dlaczego nie ma sygnału Waszej stacji w tv naziemnej, nadajnik Kosztowy?” - pisały wirtualnemedia.pl na początku lipca.

To pokłosie zawieszenia działalności multipleksów eksperymentalnych BCAST w Warszawie i we Wrocławiu, a także TVS w Katowicach.

Sytuacja zmieni się wraz z nadejściem sierpnia. Wraca możliwość odbioru na Śląsku, gdzie TV Republika będzie dostępna w ramach MUX-TVS. Stację znajdą Państwo na kanale 30.

Ponadto, również od 1 sierpnia 2022 roku TV Republika będzie dostępna w jakości HD dla abonentów UPC.

Na początku lipca br. prezentowaliśmy wyniki badań rynku medialnego. W czerwcu 2022 r., w porównaniu z rokiem 2021, wzrost oglądalności Telewizji Republika wyniósł ponad 70 procent! Tylko wśród widzów w grupie komercyjnej (16-49), stacja odnotowała 300-procentowy wzrost.

- Dzisiaj rzeczywiście Telewizja Republika stała się istotnym graczem na rynku. Włącza nas około 4 mln ludzi miesięcznie, a codziennie ogląda pół miliona. Trudno to zlekceważyć. To jest tak duży podmiot medialny

- komentował wówczas Tomasz Sakiewicz.

Od nowego roku w Telewizja Republika wzbogaciła ramówkę nowymi programami. Ocena wydarzeń minionego tygodnia przez Mariana Kowalskiego, komentarz zza oceanu Macieja Rusińskiego oraz zastąpienie telezakupów autorskimi programami - to tylko niektóre z licznych zmian, jakie zaszły w tej stacji od nowego roku.

 

 Źródło: niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo